Uit de Monitor Seksuele Gezondheid 2023 blijkt dat Nederlanders nog steeds gelukkig zijn in de slaapkamer, al valt er nog wel wat te wensen over. Vooral al het om vrouwen gaat.
Lees verder onder de advertentie
Terwijl 92 procent van de mannen zegt te genieten van hun seksleven—en daar zelfs een tikkeltje meer van geniet dan vijf jaar geleden—blijven de vrouwen iets achter. Hun tevredenheid is gezakt van 77 procent naar 69 procent. Jammer, want een beetje meer glans op die nachten zou geen kwaad kunnen.
Lees verder onder de advertentie
Tevreden in de slaapkamer
Seks is voor veel mensen nog steeds leuk, maar de tevredenheid? Dat laat te wensen over. Slechts 56 procent zegt echt gelukkig te zijn met hun seksleven en nog minder, namelijk 48 procent, vindt dat ze vaak genoeg seks hebben. Toch vinden de meeste mensen, 75 procent om precies te zijn, de emotionele verbondenheid met hun partner fantastisch. Misschien is dat wel het geheim: goede gesprekken en knuffels kunnen meer betekenen dan een wilde nacht.
Lees verder onder de advertentie
Daling in condoom- en pilgebruik
En dan de anticonceptie. We zien een daling in het gebruik van condooms en de pil, wat niet zo gek is als je bedenkt dat het aantal soa’s stijgt. Wat wel opmerkelijk is, is de stijging in het gebruik van spiraaltjes. Bijna een derde van de vrouwen die geen anticonceptie gebruiken, doet dit omdat ze geen hormonen willen slikken. Dus, beste moeders, het is misschien tijd om je kinderen goed voor te lichten over veilige seks en anticonceptieopties, zodat ze goed voorbereid zijn.
Na de komst van kinderen lijkt seks vaak een bijzaak te worden. Het leven wordt druk en spontane momenten verdwijnen. Misschien is het tijd om die liefde weer een beetje op te frissen en seks gewoon in te plannen. Ja, het klinkt misschien saai, maar een beetje planning kan wonderen doen. En wat als je ouder wordt? Vooral bij 55-plussers zien we dat seksfrequentie afneemt door gezondheidsproblemen of het verlies van een partner.
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Boys moms weten: zoons kunnen heftig zijn. Zo ook het zoontje van Frida, toen ze op vakantie was in Kroatië met haar gezin. Hij legde eigenhandig het hele zwembad plat. Per ongeluk.
Wie herinnert zich boerin Janine niet uit Boer zoekt Vrouw 2021? Vanuit haar idyllische plekje in Limburg ging de schapenboerin op zoek naar de liefde. En jawel: die vond ze bij Sander uit Friesland. De twee moesten flink wat kilometers overbruggen en hun relatie kende ups en downs, maar opgeven? Ho maar. Inmiddels is hun […]
In Een huis vol draait het dit keer allemaal om de drie maanden oude Billie Jean. Terwijl haar oudere broers en zussen in een simpel badje belandden, krijgt de jongste telg een luxe behandeling: een dagje baby-spa. Inclusief bubbelbad en nekfloat.
Presentator Daphne Bunskoek (51) koos er bewust voor om geen kinderen te krijgen. In de GRAPES Podcast vertelt ze aan Bridget Maasland (50) waarom het leven in de perfecte gezinsbubbel haar niet gelukkig zou maken.
Elke ouder weet: er komt een moment en dan pikt je kind iets op wat ie absoluut niet had mogen horen. Zo liet de vijfjarige Hugo op een subtiele, maar duidelijke manier weten hoe zijn vader over bepaalde collega’s denkt.
Als ouder doe je veel voor je kinderen. Je zit urenlang op een hard bankje in een speeltuin, omdat zij zevenhonderd keer van de glijbaan willen. Of je bezoekt een zogenoemd krijspaleis of een benauwd binnenzwembad, omdat zij daar zo gelukkig van worden.