Het moment waar elke moeder stiekem een beetje tegenop ziet (en tegelijkertijd naartoe werkt): je kind dat uitvliegt. Bij Sylvie Meis is dat moment inmiddels realiteit.
Lees verder onder de advertentie
En dat blijkt toch even slikken, laat ze weten aan LINDA.
Sylvie Meis over zoon
Haar zoon Damián van der Vaart (19) bouwt in Nederland aan zijn voetbalcarrière, terwijl Sylvie zelf jarenlang in Duitsland woonde. Afstand, volle agenda’s en het besef dat je kind zijn eigen pad kiest. Het hoort erbij, maar makkelijk is anders.
“Ik heb hem die ruimte gegeven, net zoals mijn ouders dat bij mij deden”, vertelt ze openhartig. En dat loslaten begon niet pas gisteren. Damián wist al vroeg wat hij wilde. “Op zijn veertiende zei hij dat hij zijn carrière een kans wilde geven. In 2020 ging hij naar Denemarken. Ik heb hem die ruimte gegeven, net zoals mijn ouders dat bij mij deden toen ik jong begon met presenteren.”
Inmiddels leeft hij zijn droom als voetballer bij Jong Ajax en dat betekent een schema waar geen speld tussen te krijgen is. Even spontaan afspreken? Vergeet het maar. “We proberen elkaar zo veel mogelijk te zien. Ik kan schuiven, hij kan niet zomaar een training afzeggen.”
Maatstaf
En die beroemde achternaam helpt niet altijd mee. De lat ligt hoog, de verwachtingen ook. Sylvie ziet dat maar al te goed: “Damián heeft natuurlijk een bekende achternaam en ouders. Dat brengt druk met zich mee. Ik vind het bewonderenswaardig hoe hij daarmee omgaat.” Toch wint één gevoel het uiteindelijk van alles, trots. En misschien ook een klein beetje weemoed. Maar boven alles blijft haar boodschap glashelder: “Dat ik er altijd voor hem ben. Wat er ook gebeurt.”
Na een pittige periode met ziekenhuisopnames, mentale dips en een kinderwens die even op pauze staat, probeert Amy Rose, bekend van Winter Vok Liefde, vooral weer te vertrouwen op haar eigen lichaam en gevoel. En dat doet ze stap voor stap.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Marije (39) haar dilemma. Haar 12-jarige zoon wil dolgraag op boksen, maar zelf krijgt ze het al benauwd bij het idee van deze sport.
Emigreren naar Amerika, dat is Marjoleins droom. Haar man ziet het echter totaal niet zitten. ‘Het afvoerputje van de wereld’, noemt hij het. Daar wil je je kinderen toch niet groot brengen?
Moeder van een peuter, en nog steeds chronisch reislustig. Nu haar relatie voorbij is, stapt freelance redacteur Lianne Kooistra met haar dochter in een camper om voor lange tijd door Europa te trekken. Onderweg zoeken ze een nieuw ritme, nieuwe plekken en af en toe een speeltuin. In haar columns schrijft ze over hun tijdelijke […]