Nienke Plas kennen we als die grappige vrouw met nul filter, maar achter die humor zit ook een eerlijk verhaal over onzekerheid, pesten en moederschap. Nu doet ze een boekje open over wie ze nu eigenlijk écht is.
Lees verder onder de advertentie
In het interview met Mezza vertelt Nienke eerlijk over haar verleden. Op de basisschool was ze nog de vrolijke clown van de klas, maar op de middelbare school veranderde dat. Ze viel op, en niet op de leuke manier. “Als het buiten hard waaide, hielden ze me vast en zeiden: ‘Oh nee, Nienke waait straks weg.’” Daar zit je op die leeftijd echt niet op te wachten. Jarenlang probeerde ze er vooral bij te horen en niet op te vallen.
Lees verder onder de advertentie
Van gepest worden naar zelf pesten
Toen kwam Nienke erachter dat de hele klas moest lachen als ze een grapje maakte. “‘Oké, dit vinden jullie dus leuk,’ dacht ik, en dan maakte ik er nog een.” En ja, dat ging soms ten koste van anderen. Daar heeft ze nog steeds spijt van.
Ze werd zelf een pester, iets waar ze nu heel eerlijk over is. “Twee jaar lang was ik degene die gepest werd en daarna draaide het ineens om en was ik zelf de pester.” Volgens Nienke kwam dat deels voort uit haar eigen onzekerheid. Even voelde het alsof ze eindelijk ‘aan de goede kant’ stond, dat zij nu populair was. Maar dat was natuurlijk schijn.
Die oude onzekerheid neem je mee
De mening van anderen heeft haar lang beziggehouden. Erbij horen, niet opvallen, het zat er diep in. Pas later leerde ze om meer op zichzelf te vertrouwen. En precies dát probeert ze nu anders te doen bij haar eigen kinderen.
Nienke is moeder van drie en probeert haar kinderen vooral één ding mee te geven: zelfvertrouwen. “Mijn kinderen probeer ik mee te geven: oké, je hebt een rotdag gehad, maar wat ging er wél goed?” Niet blijven hangen in wat fout ging, maar juist kijken naar wat je wél kan. Klinkt simpel, maar dat is het niet altijd.
Lees verder onder de advertentie
Volgens Nienke zou dat eigenlijk gewoon een vak op school moeten zijn. “Het is zo belangrijk om positief naar jezelf te kijken en in contact te staan met jezelf. Je moet het elke dag actief oefenen.” Hoe Nienke dat doet? Volgens Nienke doe je dit door jezelf hardop te vertellen wat je kan, wat je wil en waar je dankbaar voor bent. In het begin was het superongemakkelijk, maar uiteindelijk raak je vertrouwd met jezelf. Ik werd zekerder van mijn koers en van mijn talent.
Nienkes moeder is Indonesisch. Geeft ze haar kinderen veel mee van de Indonesische cultuur? Dat valt tegen. Haar moeder heeft er zelf ook weinig van meegekregen en kon ze het dus ook niet overdragen op Nienke. Nienkes man Resley is Surinaams en de Surinaamse cultuur leren de kinderen wel. “Het stomme is dat ik mijn kinderen wél de Surinaamse cultuur van Resley leer, maar me niet verdiep in de Indonesische. Terwijl dat natuurlijk nog kan.” Wel zijn ze als gezin op vakantie naar Bali gegaan. Dat was heel emotioneel.
Lees verder onder de advertentie
Dochter Harley had een roerige start, twee maanden na de geboorte bleek ze een hartafwijking heeft. Nienke vertelt meer over die heftige tijd in het interview met Kek Mama. Je leest het hier.
Het nieuwe seizoen van Een huis vol krijgt er een gezin bij dat meteen voor extra dynamiek zorgt. Familie De Lange schuift aan naast de vertrouwde families Bal, Blom en López. Sil en Melissa nemen de kijkers mee in hun dagelijks leven met acht kinderen, variërend in leeftijd van nul tot vijftien jaar.
Sommige herinneringen krijgen pas jaren later een heel andere betekenis. Dat geldt ook voor Roxeanne Hazes en haar broer André Hazes Jr., die in hun podcast ADHAZES terugblikken op de laatste maanden die ze met hun vader doorbrachten. Wat toen aanvoelde als spontane momenten, roept achteraf nieuwe vragen op.
Josine (43) is opvoedcoach en woont met haar man en twee dochters (9 en 11) in New York. Met haar oudertrainingen begeleidt ze ouders die met hun gezin in het buitenland wonen of van plan zijn die stap te maken. In haar columns schrijft ze eerlijk over de uitdagingen waar zijzelf en andere expatgezinnen tegenaan […]
Kimberley is 35 jaar, intuïtief coach en moeder van twee dochters van 7 en 10. Samen met haar man en hondje vormen ze een gelukkig en avontuurlijk gezin. Kimberley heeft veel meegemaakt en sindsdien ademt ze levenslust. Ze woont met haar gezin op Ibiza, wat hen vrijheid, rust, avontuur en uitdagingen brengt. Je volgt haar […]
Marlijn Weerdenburg heeft een periode achter de rug waarin veel op haar afkwam. De presentatrice kreeg te maken met persoonlijke veranderingen, zorgen binnen haar gezin en een groot verlies.