Niemand minder dan Kim Kötter, Jaap Reesema en hun drie zonen schitteren op de cover van het Kek Mama zomerboek. Daarin vertellen ze openhartig over het gezellig drukke leven met hun drie jongens, het spannend houden van hun relatie en de moedermaffia.
Lees verder onder de advertentie
Na twee gezonde jongens, Muck en Youp, dachten Kim en Jaap dat het gezin compleet was. Maar toen was daar ineens Ted.
Kim: “Hij was een grote verrassing; na twee ivf-trajecten voor zijn broers, dachten we dat het via de natuurlijke weg nooit zou lukken. Hij is echt ons cadeautje, een zondagskind.”
Jaap: “Toen je zwanger bleek te zijn, raakte ik even in paniek. Ik dacht altijd: twee vind ik meer dan genoeg. Jij schakelt dan meteen, voelt direct: dit is prachtig. Ik moest dat ook even verwerken.”
K: “Maar zodra bij jou de knop om is, ga er vol voor. Je was daarna ook verliefd.”
”
Toen je zwanger bleek te zijn, raakte ik even in paniek
Jaap
J: “Natuurlijk, het bleef geen issue. Ik kan me nu ook niet meer voorstellen dat het ooit anders was.”
“Het is ook al even geleden. Nu Ted ook naar school gaat, liggen de echte tropenjaren wel achter ons. Ik vind het ouderschap steeds makkelijker geworden. Laatst hebben we een mooie reis door Zuid-Afrika gemaakt met de jongens en dan zitten ze gewoon achter in de jeep. Hebben ze dorst, vragen ze om drinken. Hebben ze honger, om eten. Geen gedoe meer met slaapjes of luiers.”
Lees verder onder de advertentie
K: “Maar het blijven wel drie gasten…”
J: “Ja, dus dat is heftig. Zeker als je tweeënhalve week samen bent, zonder school of oppas, alleen met elkaar. Dan merk je pas hoeveel school doet: ze kunnen hun ei kwijt, zijn moe in de avond. Maar die echte tropenjaren met superweinig slaap? Die hebben we wel gehad.”
”
We willen de kinderen leren dat niet alles maar normaal is
Kim
K: “Tot een halfjaar geleden was Ted een slechte slaper. Iedere nacht was het nog raak. Ik ga best goed op weinig slaap, maar merk nu dat het toch wel heel veel met je doet als je wél doorslaapt. Al blijft het altijd druk met drie jongens: er is altijd één te veel of te weinig. Ze moeten vaak even hun positie vinden. Zeker op vakantie. De eerste dagen zijn ze zoekende: wennen aan de nieuwe plek, heimwee naar huis, wie ligt tegen wie aan in bed? Als ze hun positie hebben bepaald, zijn ze daarna de beste vrienden. En daarna thuis vaak nog.”
J: “Het reizen is wel echt iets wat we de kinderen meegeven. Mooie herinneringen maken samen. Dat hebben wij zelf ook vanuit huis meegekregen.”
K: “Wij hebben allebei met onze ouders bijzondere reizen gemaakt, altijd met een maatschappelijk tintje. Wij bezochten vroeger ook weeshuizen op reis, zoals wij dat nu ook doen. We willen de kinderen leren dat niet alles maar normaal is.”
Eerder deelde Kim Kötter prachtige en rauwe foto’s van haar badbevalling. Die zie je hier.
Meer lezen? Het hele interview met Kim en Jaap staat in het Kek Mama zomerboek die vanaf donderdag in de winkels ligt.
Blijkbaar zijn Luke’s koffie, de eindeloze moeder-dochtergesprekken en Stars Hollow niet het enige wat we aan Gilmore Girls hebben overgehouden. Deze babynaam is namelijk steeds populairder geworden.
Als je kind midden in de nacht steeds benauwder wordt, wil je als ouder maar één ding: dat-ie zo snel mogelijk wordt geholpen. Kaj Gorgels belandde eind augustus met zijn tweejarige zoon Xavier op de eerste hulp op Ibiza, maar hield daar bepaald geen lekker gevoel aan over. Sterker nog: de ervaring laat hem twijfelen […]
Kinderen die tijdens hun jeugd voortdurend probeerden ruzies te voorkomen of de sfeer in huis goed te houden, nemen die rol soms mee naar hun volwassen leven. Zelfs als ze zich daar helemaal niet bewust van zijn.
Trouwen, kinderen en ondertussen lekker samen genieten van het leven: Jutta Leerdam en Jake Paul hebben volop plannen voor de toekomst. In een Q&A op TikTok beantwoorden de twee vragen van nieuwsgierige fans. En hoewel ze nog niet alles verklappen, wordt wel duidelkijk dat er volop wordt gedroomd over hun leven samen.
Een baby brengt natuurlijk vooral heel veel liefde, knuffels en gebroken nachten met zich mee. Maar voor wie droomt van gezinsuitbreiding, is het ook slim om even naar de bankrekening te kijken. Want luiers, opvang en die steeds voller wordende boodschappentas tikken uiteindelijk behoorlijk aan.
Annick Velthuis, bekend van Over Mijn Lijk, gaat door een moeilijke periode. Kort nadat zij en Roy bekendmaakten uit elkaar te zijn, laat ze weten voorlopig een stap terug te doen. Niet alleen de breuk, maar ook de reacties van buitenaf hebben hun tol geëist. ‘Ik ben even klaar met vechten, met sterk zijn en […]