In een openhartig gesprek met LINDA. sprak Eva Jinek (47) over hoe ze haar drukke werk combineert met haar gezin en over de bijzondere momenten in haar persoonlijke leven.
Lees verder onder de advertentie
De presentator vertelt hoe ze langzaam een balans vond tussen carrière en familie, en geeft toe dat ze geen sterke kinderwens had totdat ze haar huidige partner ontmoette.
Eva Jinek over kinderwens
Haar langste relatie begon toen ze negentien was, maar eindigde na ruim tien jaar. Daarna viel Eva op mannen met een flinke dosis charisma: “Bij wie er altijd iets gaande is, die nog meer ruimte innemen dan ik al doe.” Maar bij haar huidige partner Dexter was het meteen anders. Voor Eva voelt deze relatie als thuiskomen. Inmiddels zijn ze negen jaar samen en hebben ze twee kinderen: zoon Pax en dochter Salo.
Lees verder onder de advertentie
Wensenlijst
Moederschap stond bij Eva niet altijd bovenaan de lijst. “Ik zag bij vriendinnen dat er rond hun dertigste een soort natuurkracht vrijkwam, het móést gebeuren. Ik vroeg me nog af of er met mij iets niet in orde was, omdat ik dat gevoel niet kende. Toen ik Dex ontmoette was ik net 37 en hij wilde wel graag kinderen. Op dat moment voelde ik: ja, met jóú wil ik dat ook.”
Lees verder onder de advertentie
Steun
Eva benadrukt hoe essentieel de steun van haar partner is, zeker in combinatie met haar drukke werk. Hoewel hij nu thuisblijft om voor de kinderen te zorgen, beslissen ze alles rondom werk samen. Zo kozen ze bijvoorbeeld om terug te keren naar de NPO, ondanks een flinke salarisdaling, omdat een vroeger uitzendtijdstip beter bij hun gezinsleven past. Toch blijft het voor Eva knap lastig om de deur achter zich dicht te trekken en de kinderen achter te laten.
Wat toekomstige plannen betreft, blijft Eva nuchter. Ze zijn al getrouwd, maar op een heel andere manier dan je misschien verwacht. Het was vooral een snelle, administratieve afhandeling bij het stadsdeelkantoor. “Vlak voordat onze zoon Pax zeven jaar geleden werd geboren, zijn we getrouwd, zodat alles voor de wet geregeld zou zijn. We wilden er behalve getuigen verder niemand bij hebben, maar dat vonden onze ouders niet leuk”, vertelt ze.
Lees verder onder de advertentie
Bruiloft
Omdat de broers van het stel als getuigen optraden, beloofde Eva haar ouders dat er later nog een echte bruiloft zou komen. Maar het liep anders: uiteindelijk stonden ze in een zaal en hoorden ze onverwacht een toespraak van de trouwambtenaar. Eva barstte in tranen uit – het was veel emotioneler dan ze had verwacht. Een groot huwelijksfeest ziet ze uiteindelijk niet zitten; alle aandacht zou haar vooral ongemakkelijk maken.
Lees verder onder de advertentie
Eva Jinek was eerder openhartig over zwangerschapsvergiftiging. Je leest het hier.
Naomi (30) werkt in duurzaamheidscommunicatie bij een gemeente en is getrouwd met Youp (33). Samen zijn ze de trotse, soms oververmoeide ouders van tweeling Ties en Evi (bijna drie). Verwacht in deze column geen opvoedadviezen, maar wel veel liefde, chaos en herkenbare peuterperikelen uit het leven van een tweelingmoeder. Je kunt haar ook volgen op Instagram: […]
Presentator Daphne Bunskoek (51) koos er bewust voor om geen kinderen te krijgen. In de GRAPES Podcast vertelt ze aan Bridget Maasland (50) waarom het leven in de perfecte gezinsbubbel haar niet gelukkig zou maken.
Met twee gezinnen op vakantie, hoe meer zielen, hoe meer vreugd, dachten Anna en haar man. Dat viel tegen, bleek toen ze eenmaal in Frankrijk gearriveerd waren.
Tijdens een middagje voetbal in de Johan Cruijff ArenA laat Freek Rikkerink zien dat hij zijn toekomstige zoon nu al wil inwijden in zijn liefde voor de sport.
Douchen op de camping met een peuter is bepaald geen wellnesservaring. Je sjouwt met slippers, washandjes, muntjes, shampoo die altijd óf op is óf in je tas lekt en niet te vergeten een kind dat alle kanten op gaat behalve de goede.
Laurie (38) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (7) en Otis (3). Sinds vorig jaar woont ze met haar gezin in Kaapstad. In haar column schrijft Laurie over haar ervaringen van het emigreren met twee jonge kinderen, het leven in Zuid-Afrika en de hoogtepunten en worstelingen van het ouderschap.