Charly Luske openhartig over de transitie van zijn kind: ‘We zijn dichter naar elkaar toe gegroeid’

charly luske Beeld: Getty Images
Maaike Van Eijk
Maaike Van Eijk
Leestijd: 2 minuten

Charly Luske (47) kennen we als charmante zanger, musicalster en binnenkort ook als acteur in Onze Jongens 3. Maar achter de schermen speelt zich iets veel persoonlijkers af: de transitie van zijn oudste kind.

Lees verder onder de advertentie

In een openhartig interview met Vriendin vertelt Charly hoe die reis niet alleen zijn dochter, maar ook hem als vader heeft veranderd.

Charly Luske over de transitie van zijn kind

“Als je oudste zoon dan een dochter blijkt, kan dat een ego-ding worden. Dat vond ik natuurlijk spannend, want als vader moet je je plek opnieuw vinden”, vertelt Charly eerlijk. “Veel vaders worstelen ermee dat ze hun zoon graag zien uitblinken in sport, werk, sociaal gezien. Als je oudste zoon dan een dochter blijkt, kan dat een ego-ding worden.” Voor Charly zelf was dat anders. “Ik snap dat het ingewikkeld kan zijn. Voor mij overheerst vooral trots: Alice is uitgegroeid tot een krachtige, slimme vrouw.”

Lees verder onder de advertentie

Sterkere band

De transitie van zijn dochter bracht hem ook dichter bij zichzelf. “Misschien klinkt dat ouderwets, maar ik pakte mijn zoon vroeger strenger aan. Bij dochters voel ik sneller de behoefte om beschermend te zijn. Dat heb ik echt bij mezelf moeten bijstellen.”

En dat heeft hun band alleen maar sterker gemaakt. “We zijn dichter naar elkaar toe gegroeid. Ze houdt me ook scherp, hoor. Ze zegt gerust: ‘Pap, dat kun je zo niet zeggen.’ Daar leer ik weer van. Dat vind ik prachtig, want opvoeden is geen eenrichtingsverkeer. Je kinderen leren jou net zoveel als jij hen.”

Lees verder onder de advertentie

Fouten maken

In zijn rol als vader probeert Charly vooral eerlijk en menselijk te blijven, ook als het misgaat. “Als ik te fel reageer, bijvoorbeeld over een rommelige kamer, dan zeg ik daarna: ‘Sorry, dit had ik anders moeten doen.’” Hij wil zijn kinderen meegeven dat fouten maken niet erg is, zolang je maar verantwoordelijkheid neemt. “Vergeving hoort erbij”, zegt hij nuchter. En ergens klinkt daar de kern van zijn vaderschap in door: liefdevol, leerbaar en zonder masker, precies zoals Charly zelf.

Lees verder onder de advertentie

Kind Tanja Jess en Charly Luske als vrouw door het leven: ‘Sta 100 procent achter haar’

Bron: Vriendin.nl

Lees verder onder de advertentie

Meest bekeken

Facebook Twitter Whatsapp E-mail