Thailand is misschien wel het meest ideale land in Azië voor een rondreis met kinderen: het is er veilig, betaalbaar, de Thaise keuken is een feest en er is (voor jong en oud) enorm veel te doen. En als je dit lijstje ziet, ben je helemaal verkocht.
Lees verder onder de advertentie
Want de stranden zijn overweldigend…
Of je nu op zoek bent naar een bountystrand, snorkelparadijs of juist ultieme ontspanning, in Thailand kun je alle kanten op. Koh Tao aan de oostkust heeft rustige stranden, terwijl Koh Samui weer meer toeristen trekt. De stranden van Bo Phut en Mae Nam zijn door de rustige zee vooral voor jonge gezinnen een aanrader. Liever kajakken, snorkelen of rotsklimmen? Dat kan op het strand rondom Krabi.
Lees verder onder de advertentie
Er zijn overal supermarkten…
Je hoeft niet in paniek te schieten als je iets voor je kind vergeten bent, want er zijn overal supermarkten zoals Seven Eleven. Babydoekjes, luiers en zelfs melkpoeder zijn er prima te krijgen. Heb je geen zin om je koffer vol te stouwen op de heenweg, dan koop je voor nog geen vijf euro twee paar schoenen, shirtjes en zonnebrand.
Je hoeft je kind echt niet de hele vakantie pittige Thaise gerechten met rijst voor te schotelen (voor jou overigens wel aan te raden), want op de toeristische plekken is er genoeg keuze voor een ‘westers’ restaurant. Daarbij zijn koks vaak bereid om voor je kind iets minder kruiden te gebruiken. Wel écht ideaal voor kinderen zijn de soepjes, noedels en verse vruchten: die smaken tien keer beter dan thuis.
Lees verder onder de advertentie
Bangkok is fantastisch…
Want ondanks dat de drukke stad overweldigend kan zijn, is er heel veel te doen voor kinderen. Ga bijvoorbeeld naar SEA LIFE Ocean World en spot de mooiste vissen of maak van je kind een brandweerman, piloot of verpleegster in Kidzania. Ook leuk: indoor speeltuin Funarium met toestellen voor jong en oud. Of stap gewoon lekker op de fiets, maak een rit op een tuktuk en bezoek de kleurrijke Wat Arun-tempel.
Lees verder onder de advertentie
Thailand met kinderen: er is genoeg te doen.
Zo is ook Chiang Mai is een populaire stop voor reizigers met kinderen. Deze noordelijke stad heeft een klimaat dat in onze zomermaanden erg prettig is. De stad zelf heeft een beroemde nightmarket en in de omgeving zijn veel activiteiten: maak een (meerdaagse) trekking, bezoek de bergvolken in inheemse kleding, help in een olifantenkamp, ga ziplijnen of fietsen.
Natuurlijk hoop je dat je kind later een beetje aardig is voor de mensen om zich heen. Dat-ie iemand helpt die valt, niet voordringt bij de bakker en ooit uit zichzelf zijn broer of zus een koekje aanbiedt. Dat laatste is misschien wat ambitieus. Maar hoe leer je een kind eigenlijk om vriendelijk en empathisch […]
Toen we de naam van onze zoon bekendmaakten, waren mijn ouders niet bepaald enthousiast. Vooral de buitenlandse uitspraak vonden ze maar overdreven. Ik dacht dat ze er vanzelf aan zouden wennen. Inmiddels is mijn zoon vier en spreken opa en oma zijn naam nog steeds anders uit.
Kinderen hebben niet veel nodig om zich urenlang te vermaken. Geef ze een lege doos en ze bouwen een huis. Een oude deken wordt een tent, een pollepel een microfoon en een wc-rolletje is binnen drie seconden een verrekijker. En soms hebben ze aan een zolder genoeg.
Erica’s dochter heeft een half jaar verkering met een jongen die ze tijdens de vakantie heeft ontmoet. Ze zijn allebei vijftien en stapelgek op elkaar. Alleen woont hij anderhalf uur verderop. Daarom wil ze bij hem blijven slapen. Erica vindt dat prima, maar haar man denkt daar héél anders over.
Je ouders konden ontzettend veel van je houden en je tóch niet altijd geven wat je emotioneel nodig had. Volgens psychologen kunnen de gevolgen daarvan zelfs als volwassene nog merkbaar zijn. En soms zit dat in kleine dingen.
Toen Louis (3) zijn ouders ervan probeerde te overtuigen dat hij prima zonder zijwieltjes kon fietsen, namen ze hem niet meteen serieus. Toch besloten Joyce en haar man de proef op de som te nemen. Dat pakte totaal anders uit dan verwacht.