Nieuw-Zeeland is een land van uitersten en zó groot dat je wel een paar maanden nodig hebt om alles te kunnen zien. Daarom maakte Skyscanner een overzicht van de mooiste plekken – die overigens ook prima te bezoeken zijn met kinderen.
Lees verder onder de advertentie
Bay of Islands
Dit tropische eiland is gelegen in het noordelijke puntje van Nieuw-Zeeland en wordt omringd door felblauw zeewater. Je kunt er mooi fietsen, wandelen en duiken, maar ook kajakken met dolfijnen en fantastische zeiltochten maken.
Auckland
Veelzijdig en voor veel mensen het startpunt van hun rondreis. De skyline wordt er gedomineerd door de 328 meter hoge Sky Tower en het centrum is een goede mix van cultuur, restaurants en winkelstraten. Vanwege de fijne ligging ten opzichte van strand en natuur, is een bezoek aan Auckland ideaal.
Matamata
Dit is een van de bekendste bezienswaardigheden, want het dorpje werd gebruikt als filmset voor Lord of the Rings en The Hobbit. Je kunt er de typische Hobbit-huisjes bezoeken en een biertje drinken in The Green Dragon Inn. Er worden tours vanuit Auckland georganiseerd, maar nog leuker is het om met je eigen huurauto op pad te gaan.
Hebben jouw kinderen altijd al eens walvissen willen zien? In Kaikoura kan het. Tijdens een boottocht heb je bovendien zomaar kans om ook dolfijnen, pinguïns en albatrossen tegen te komen.
Lake Wanaka
Lake Wanaka ligt op ongeveer een uurtje rijden van Queenstown en wordt omringd door hoge bergtoppen. Het is een van de mooiste plekken om te kamperen tijdens een rondreis door Nieuw-Zeeland, want je wordt er wakker met geweldige uitzichten.
Abel Tasman National Park
Hier worden groene heuvels moeiteloos afgewisseld met goudgele zandstranden en bestaat het landschap uit bossen, grotten en watervallen: genoeg speelruimte voor je kind, dus. Je kunt er uitdagende wandeltochten maken, maar het is ook leuk om met een kajak langs de kust te peddelen.
Queenstown
Deze stad ligt helemaal in het zuiden van het Zuidereiland en wordt ook wel Adrenaline Capital of the World genoemd. Je kunt er namelijk fantastisch bungeejumpen of schommelen op 160 meter hoogte. Niet bepaald geschikt voor reizigers met hoogtevrees, maar je kunt gelukkig ook mooi wandelen in de omgeving.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Geen zin om voor de hele bubs te cateren of te bemiddelen in politieke discussies: er zijn genoeg redenen om kerst een keertje te ontvluchten. Dat lukt de een beter dan de ander, weet Hester Zitvast. Want niet iedereen is bestand tegen smeekbedes van de familie.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
De feestperiode is nog maar net begonnen, maar de stapel cadeaus van opa en oma groeit en groeit. Superlief natuurlijk, maar niet altijd nodig. Met deze tips blijft het gezellig en voorkom je dat jouw huis straks lijkt op een speelgoedmuseum.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.