Peggy Sommer (42) trok met man Marc (50) en dochter Luna (8) door Thailand. Ze aten sprinkhanen, fietsten door Bangkok, lieten visjes aan hun voeten knabbelen en sliepen in het paradijs. Hun beste tips lees je hier.
Lees verder onder de advertentie
Slapen
In een hutje op het water De River Kwai Lodges zijn eenvoudige en toch best comfortabele bungalows die middenin de jungle op vlotten zijn gebouwd. ‘s Nachts hoor je het water onder je hutje kolken.
Aan de rivier Lampang River Lodge is een paradijs. Het zwembad ligt pal aan de rivier en overal zie je bloemen. lampangriverlodge.com/hotels
Lekker luxueus Sukhothai Treasure Resort & Spa ligt op vijf minuten rijden van het historische park in Sukhothai. Prachtig zwembad, fijn om bij te komen van alle drukte. sukhothaitreasure.com
Doen
Fietsen door Chinatown Co van Kessel is een bekende fietstour-organisator in Bangkok. We maakten een flinke tocht dwars door de gekte van Chinatown. covankessel.com/nl
Je voeten laten scrubben door visjes De Erawan Waterfalls bestaan uit zeven trappen. In kristalheldere poelen scrubben poelvisjes je voeten. thainationalparks.com/erawan-national-park
Met een vlot de rivier op Iets rustiger: Jungle Trekking. Oftewel varen op een vlot, olifanten wassen in de rivier en afsluiten met een duik in een waterval.
Het huis van de koning Grand Palace and Emerald Buddha is het koninklijke paleis in Bangkok. Een lustoord met perfect gekapte bonsaibomen en prachtige gouden torens.
Lees verder onder de advertentie
Drijvende markt Echt doen: naar de drijvende markt in Bangkok.
De mooiste tempels Bijvoorbeeld de oudste tempel van Bangkok: Wat Pho met zijn liggende gouden boeddha.
Streetfood van een stalletje In Chinatown Bangkok aan Khao San Road koop je het lekkerste streetfood. Onze favoriet: spicy garnalen met noodles.
In een tropische tuin Chabalagon is een prachtige tropische tuin ze een heerlijk buffet serveren met Thais eten en vers geperste ananassap. Daarna uitbuiken in een hangmat aan de rivier.
Barbecue op het strand In het Vongdeuan Resort op het eiland Koh Samed kan je krab, gamba’s en nog veel meer barbecuen op het strand. vrsamed.com
Natuurlijk hoop je dat je kind later een beetje aardig is voor de mensen om zich heen. Dat-ie iemand helpt die valt, niet voordringt bij de bakker en ooit uit zichzelf zijn broer of zus een koekje aanbiedt. Dat laatste is misschien wat ambitieus. Maar hoe leer je een kind eigenlijk om vriendelijk en empathisch […]
Toen we de naam van onze zoon bekendmaakten, waren mijn ouders niet bepaald enthousiast. Vooral de buitenlandse uitspraak vonden ze maar overdreven. Ik dacht dat ze er vanzelf aan zouden wennen. Inmiddels is mijn zoon vier en spreken opa en oma zijn naam nog steeds anders uit.
Kinderen hebben niet veel nodig om zich urenlang te vermaken. Geef ze een lege doos en ze bouwen een huis. Een oude deken wordt een tent, een pollepel een microfoon en een wc-rolletje is binnen drie seconden een verrekijker. En soms hebben ze aan een zolder genoeg.
Je ouders konden ontzettend veel van je houden en je tóch niet altijd geven wat je emotioneel nodig had. Volgens psychologen kunnen de gevolgen daarvan zelfs als volwassene nog merkbaar zijn. En soms zit dat in kleine dingen.
Erica’s dochter heeft een half jaar verkering met een jongen die ze tijdens de vakantie heeft ontmoet. Ze zijn allebei vijftien en stapelgek op elkaar. Alleen woont hij anderhalf uur verderop. Daarom wil ze bij hem blijven slapen. Erica vindt dat prima, maar haar man denkt daar héél anders over.
Toen Louis (3) zijn ouders ervan probeerde te overtuigen dat hij prima zonder zijwieltjes kon fietsen, namen ze hem niet meteen serieus. Toch besloten Joyce en haar man de proef op de som te nemen. Dat pakte totaal anders uit dan verwacht.