In het weekend van 14 en 15 september vindt de Open Monumentendag weer plaats: meer dan 4000 monumenten in heel Nederland zijn dan gratis toegankelijk. Het thema dit jaar: ‘Plekken van Plezier’. Het hele weekend worden er allerlei activiteiten georganiseerd en wij zetten er vast een paar voor je op een rij.
Lees verder onder de advertentie
Workshop Assistent Archeoloog – Amsterdam
Voor één keer is de werkplaats in het nieuwe gebouw van de Amsterdamse archeologen open voor publiek. Ga mee op ontdekkingstocht en help de archeoloog mee puzzelen en sorteren van echte vondsten.
Lees verder onder de advertentie
Domtoren – Utrecht
Weet jij hoe het Domplein in Utrecht er vroeger uit zag? Tijdens de Open Monumentendagen kun je een rondleiding volgen en alles te weten komen over de beroemde kerk.
Bizar-Bazar in de voormalige Lutherse kerk – Arnhem
De Lutherse Kerk in Arnhem is de afgelopen jaren van binnen helemaal vernieuwd. Je vindt er nu het indrukwekkende hotel en restaurant Bizar-Bazar. Op Open Monumentendag worden rondleidingen gegeven, is er een dj en op zondag, Sweet Sweet Sunday,onbeperkt(!) taart.
De bekende dierentuin van Rotterdam heeft maar liefst 21 unieke rijksmonumenten. Je kunt tijdens een 1-uur durende rondleiding alles te weten komen over o.a. de oude theeschenkerij en het giraffengebouw. Het ticket, dat je online moet kopen voor vijf euro, geeft je ook (beperkt) toegang tot de dierentuin vanaf een kwartier voor aanvang van de rondleiding, tot het einde. Prijs: € 5
Lees verder onder de advertentie
Molen – Amerongen
Tijdens het weekend van de Open Monumentendagen zijn de wieken van Molen Maallust in Amerongen versierd met vlaggen. De molenaars vertellen alles over de werking van de molen en in de molenwinkel kun je terecht voor lekkere bakingrediënten.
Lees verder onder de advertentie
Paardentram – Apeldoorn
Ongeveer 100 jaar geleden reed in Apeldoorn een paardentram tussen het treinstation en Paleis Het Loo. Tijdens de Open Monumentendagen kun je ook een ritje maken met de paardentram: stap in bij het station en rijd gratis mee naar de Keizerskroon of andersom. Een aantal bijzondere, historische passagiers zijn ook aanwezig: wie weet zit je tijdens de rit naast tsaar Peter de Grote of keizerin Sissi.
Lees verder onder de advertentie
De Dorpskerk – Haren
Op Open Monumentendag in de gemeente Groningen zijn dit jaar 60 monumenten te bezichtigen. De Dorpskerk in Haren moet je zeker niet overslaan, want naast twee themalezingen is er ook een nostalgische kinderkerkmis.
Denise (45) had een relatie met een twaalf jaar jongere man toen ze op haar 38ste werd overvallen door een niet te stuiten kinderwens. Inmiddels is dochter Isabeau zes. Ze ziet haar vader één zondag per maand.
Vriendschap en opvoeden: twee onderwerpen waar je maar beter een beetje soepel in kunt zijn. Want iedereen doet het anders – en dat is helemaal oké. Toch? Totdat blijkt dat jouw beste vriendin er stiekem heel anders over denkt…
Olympisch schaatskampioen Irene Schouten werd een half jaar geleden moeder van haar zoontje Dirk. Inmiddels zit ze op een roze wolk, maar haar zwangerschap was allesbehalve rooskleurig.
Sara (37) was er klaar mee dat de mental load altijd op haar bordje kwam zonder enige waardering en dus besloot ze het een week aan haar man Daan over te laten.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.