Al tien jaar stappen Nanouk (44) en Niels regelmatig op de boot naar Zweden, om door te rijden naar Noorwegen. Voor hen geldt: hoe kouder, hoe beter – helemaal sinds zoon Roald (6) erbij is.
Lees verder onder de advertentie
Doen
Droompistes Van het plateau af, richting Geilo, vind je een fijne piste voor kinderen in alle leeftijden. De pistes voor volwassenen zijn in Geilo ook prachtig. skigeilo.no
Vrijheid Met langlaufen heb je complete vrijheid en het is goed met een sleetje te doen. Begin vanaf het hotel, oefen in Geilo. Je hebt geen routes nodig, gewoon gaan!
Overweldigend Ga achter de sneeuwschuivers aan over de Hardangervidda, een witte weg door een gigantisch natuurgebied. Je loopt er over de uitgestrekte bevroren meren en eindeloze vlaktes, met uitzichten waarvan wij nooit genoeg krijgen. nasjonaleturistveger.no/en/routes/hardangervidda
Uitzicht Niet ver van de waterval vind je het dorpje Eidfjord, bij een prachtig fjord. Met een beetje geluk ligt er een dik cruiseschip, maar ook zonder maakt het een mooi plaatje.
Huskytour Een aanrader is een tocht met de hondenslee door het bos en over een bevroren meer. Na afloop eet je wat rond een kampvuur. haugastol.no/en/dogsledding
Eten
Tussen de locals Op het plateau kun je wafels eten bij Dyranut Fjellstova, een hotel. Heel leuk, je zit daar tussen de Noren. dyranut.com
Lekkerbekken De keuken van het hotel heeft een eigen Instagramaccount waarop je met eigen ogen kunt zien hoe fantastisch het eten is, vooral de prachtige toetjes. Je kunt hier ook eten als je geen hotelgast bent, maar zorg wel dat je van tevoren reserveert. De mokkakoffie is overigens ook een aanrader. instagram.com/haugastolfood
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Soms komt financiële schade niet door verkeerde keuzes of pure pech, maar door – jawel – je eigen kind. Dat ontdekte Julie (29) toen ze het roze glittertasje van haar 3-jarige peuter opende.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Een zacht ruisend geluid op de achtergrond. Voor veel ouders is white noise vaste prik bij bedtijd. Het geluid – alsof er een föhn of stofzuiger aanstaat – zou baby’s helpen sneller in slaap te vallen en beter door te slapen. Maar een expert waarschuwt nu voor dit populaire hulpmiddel.