Met de zomervakantie nog vers in het geheugen, staat de herfstvakantie alweer voor de deur. Altijd handig om al wat ideeën achter de hand te hebben voor als de vakantie echt begint. Wij hebben wat leuke uitjes op een rij gezet. Hoeven jullie alleen nog maar te kiezen.
Lees verder onder de advertentie
Kleine reminder: de herfstvakantie begint in regio Noord op 15 oktober en in het midden en zuiden van Nederland op 22 oktober.
Cinekid Festival
Van 15 t/m 30 oktober vindt het grootste filmfestival voor kinderen plaats: het Cinekid Festival. Door heel Nederland geniet je van de mooiste voorstellingen, zoals Katy en de gestolen kippen en Totem. Check hier de locaties bij jou in de buurt.
De grote schijn
Dit najaar keert De Grote Schijn met een geheel nieuwe show terug naar het Kralingse Bos in Rotterdam. Fluisterende bomen, fascinerende lichtprojecties en betoverende klanken zorgen voor een magisch schouwspel. Het bos komt helemaal tot leven tijdens deze avondwandeling. Van 20 oktober t/m 6 november ontdek je het bos zoals je het nooit eerder zag. Meer informatie en tickets vind je hier.
Lees verder onder de advertentie
Strand
Misschien denk je met al die regen en wind niet gelijk aan het strand, maar ook in de herfst is dit een heerlijke plek om te bezoeken. Trek de warme jassen en regenlaarzen uit de kast en laat de kids lekker uitrazen. En daarna natuurlijk opwarmen met warme choco in de strandtent.
Ook het Spoorwegmuseum organiseert tijdens de herfstvakantie iets bijzonders, namelijk het Techlab XL. Van 22 t/m 30 oktober maak je in het museum kennis met het thema trein en alle techniek die daarbij komt kijken. Inclusief spannende demonstraties en uitdagende proeven!
Kastelen
Veel kastelen organiseren tijdens de herfstvakantie speciale activiteiten voor kinderen. Ga samen als ridder of jonkvrouw op bezoek bij een kasteel. Check hier de kastelen in Nederland die je gezien moet hebben.
Musea
Perfect op een druilerige dag: kunst bekijken of interactieve spelletjes ontdekken in een museum. Nederland telt ongeveer 700 musea, dus er is voor ieder wat wils. Ga deze herfstvakantie op museumtour en sla déze in elk geval niet over.
Bioscoop
Komt de regen echt met bakken uit de hemel? Ga dan gezellig naar de bioscoop. In de herfstvakantie kun je bijvoorbeeld genieten van Big Trip 2, Minions en twee Sinterklaasfilms: De club van Sinterklaas en de race tegen de klok en De grote sinterklaasfilm: gespuis in de speelgoedkluis.
Wil je nog meer mooie en herkenbare verhalen van mede-mama’s lezen? Neem nu een abonnement en ontvang Kek Mama elke maand als eerst op jouw deurmat.
Yolanthe Cabau (41) verlangde naar meer vrijheid en vond dat in Los Angeles, waar ze samen met zoon Xess Xava (10) woont. Ze leeft haar droomleven, maar de wens voor een tweede kindje blijft groot. Kek Mama sprak haar.
Een avond op de bank met Netflix of Videoland is natuurlijk heerlijk, niemand die daar iets op tegen heeft. Maar stellen die zich langdurig verbonden voelen, blijken opvallend vaak net iets anders te doen als de dag voorbij is.
De documentaire Suzan & Freek: We vieren het leven laat een kant van Suzan Stortelder en Freek Rikkerink zien die het publiek de afgelopen maanden vooral van een afstand heeft meegemaakt.
Ze is er nog niet, maar ze is nu al onderwerp van gesprek: de eerste achterkleindochter van Patricia Paay. Terwijl de familie zich opmaakt voor nieuw leven, klinkt er ook realisme door bij dochter Christina Curry.
Met een musicalster als moeder en een zanger, acteur en presentator als vader is het misschien niet zo verrassend dat ook de kinderen van Jim Bakkum en Bettina Holwerda interesse tonen in het podium. Toch kijken de twee ouders bewust naar hoe ze daarmee omgaan. Talent stimuleren doen ze zeker, maar hun kinderen beschermen blijft […]
Jordi’s vrouw ging een weekend weg met haar vriendinnen, dus hij dacht: dan ga ik een weekend naar de camping met de kids. Helemaal in zijn nopjes, hij voelde zich een superpapa, tot hij besefte waar hij terecht was gekomen.