Bucket list bij de hand? Plak er nog maar een bladzijde (of vier) aan vast, want deze prachtige natuurverschijnselen moet je echt een keer zien.
Lees verder onder de advertentie
Lava die in de oceaan stroomt, Big Island, Hawaï
Aan de oostkust van het grootste eiland van Hawaï stroomt hete lava van de vulkaan Kilauea zo de oceaan in. De lava koelt hierdoor af en stolt voor altijd. En dat levert prachtige natuurbeelden op.
‘Terrasmeren’, provincie Sichuan, China
De landschappen in het noorden van de provincie Sichuan zijn het resultaat van de jarenlange kristallisatie van calciet. Een saaie wetenschappelijke verklaring, dus de Chinezen houden het er liever op dat de watervallen en azuurblauwe meertjes bestaan uit drakenhuid die achterbleef toen een draak laag over de aarde vloog.
Lees verder onder de advertentie
Onderwatersparren in het Kaindy-meer, Kazachstan
Vroeger stond in dit ravijn in het hooggebergte Kungej-Alatau een groen bos, maar na een aardbeving liep het vol met water en kwamen alle bomen onder water te staan. Nu groeien ze verder vanuit het Kaindy-meer.
Op het drooggevallen meer Racetrack Playa in Death Valley zijn lange sporen te zien: die zijn van stenen die zich langzaam verplaatsen over de zoutvlakte. Wetenschappers tastten lang in het duister over de manier waarop ze zich verplaatsen zonder dat er een levend wezen aan te pas komt.
Sterrenzee bij het eiland Vaadhoo, Malediven
De golven bij de kust van Vaadhoo lichten op door bioluminescent plankton in het water. Maar het is natuurlijk veel romantischer om te denken dat het sterren zijn die in zee zijn zijn gevallen.
Zingende zandduinen, Kazachstan
Bij droog weer zijn in nationaal park Altyn Emel orgelklanken te horen, afkomstig van de beroemde Zingende zandduinen. De oorzaak van het fenomeen zit hem in de wrijving tussen de zandkorrels: hoe meer zand er meespeelt in het orkest, hoe duidelijker het te horen is.
Lake Hiller, Australië
Er zijn veel roze meren op de wereld: Lac Retba in Senegal is roze door bepaalde cyanobacteriën, Nakuru in Kenia door de flamingo’s en Torrevieja in Spanje door het zout. Maar waarom het Australische Lake Hiller zo’n bijzondere kleur heeft, daar zijn wetenschappers nog steeds niet achter.
‘Vliegende’ geiten, Marokko
In Marokko kun je geiten tegenkomen die in de bomen lijken te ‘groeien’. Eigenlijk doen de geiten niets geks: ze hebben gewoon honger. In dit droge klimaat groeit maar weinig sappig gras op de grond en daarom klimmen de dieren in de bomen om zich tegoed te doen aan sappige blaadjes.
Meer bijzondere natuurverschijnselen vind je op Skyscanner.nl
Iedere ouder kent het: je waarschuwt je kind voor iets waarvan je zéker weet dat het mis kan gaan. Je kind zegt dat het heus wel weet wat het doet, jij probeert het los te laten en denkt: prima, dan leer je het zelf wel. Tot het moment waarop je precies ziet gebeuren waarvoor je […]
Annick Velthuis, bekend van Over Mijn Lijk, gaat door een moeilijke periode. Kort nadat zij en Roy bekendmaakten uit elkaar te zijn, laat ze weten voorlopig een stap terug te doen. Niet alleen de breuk, maar ook de reacties van buitenaf hebben hun tol geëist. ‘Ik ben even klaar met vechten, met sterk zijn en […]
Vrije liefde, minder regels, lekker rondzwieren met bloemen in je haar: zo herinneren we ons de hippietijd. Maar was die generatie echt vrijer dan wij nu? En wat hielden we eraan over? Journaliste Kim Hopmans keek naar verhalen uit die tijd én naar haar eigen overvolle agenda.
Gezinsuitbreiding bij Bo Wilkes. De Echte Gooische Moeder heeft er naar eigen zeggen een ‘baby boy’ bij en stelt het nieuwste lid van haar gezin vol trots voor op Instagram.
Wie was je ook alweer voordat je kinderen kreeg? Dat ontdek je alleen als je echt even uit de ouderrol kan stappen. Renate en haar man sloten een pact, en pakken om beurten het vliegtuig naar de vrijheid, naar hun oude ik.
Rapper Bizzey, oftewel Leo Roelandschap en zijn vrouw Renee schitteren op de cover van de nieuwe Kek Mama. Na een moeilijke tijd zijn ze happyer dan ooit. Met elkaar, maar ook als ouders van zoon November (10) en dochter Juno (3). Wij spraken ze.