De boottocht richting Texel is al een ervaring op zich, maar ook op het eiland zelf is er genoeg te doen voor kinderen. Van op stap met de boswachter tot zoeken naar ‘Sommeltjes’: in dit lijstje vind je genoeg inspiratie voor een onvergetelijke dag.
Lees verder onder de advertentie
Sommeltjes zoeken
Het Sommeltjespad is een natuurpad van 1,5 kilometer door het bos. Kinderen kunnen zelf hun weg zoeken langs ‘Sommeltjes’, een soort Texelse kabouters. Dit pad is speciaal gemaakt voor kinderen van 3 tot 8 jaar, maar oudere kinderen kunnen een wedstrijd doen: wie het eerst de aanwijzingen vindt. Langs de route valt van alles te ontdekken, dus ook voor ouders is het leuk.
Lees verder onder de advertentie
Kaarsen, papier en brood maken
Bij landgoed De Bonte Belevenis kun je zien hoe met de hand kaarsen, papier, zeep en brood worden gemaakt, daarna mogen kinderen het zelf proberen – leren ze gelijk iets over de geschiedenis van het eiland. Nog niet uitgespeeld? Dan is er ook nog een speeltuin, boerderij (met dieren), midgetgolfbaan en theeschenkerij.
Lees verder onder de advertentie
Vuurtoren beklimmen
De in het oog springende vuurtoren op het noordpunt van Texel mag je eigenlijk niet missen. Vanaf de omloop geniet je, op 45 meter boven zeeniveau, van een adembenemend uitzicht over de Noordzee, Vlieland, de Waddenzee en Texel zelf. Met helder weer is zelfs Terschelling te zien. Fijn weetje: van dat spectaculaire uitzicht genoten tot 2003 alleen de torenwachters. Tot 2009 was de toren gesloten en sindsdien is-ie weer open voor publiek.
Lees verder onder de advertentie
Op pad met de boswachter
Speciaal voor kinderen organiseren Staatsbosbeheer en Ecomare verschillende excursies om het leven op de wadden, het strand en in de duinen te ontdekken. Ga bijvoorbeeld samen met de boswachter op zoek naar de meeuwenkolonie van De Westerduinen en leer alles over hun leefgebied. Ook leuk voor het hele gezin.
Natuurlijk wil je na zo’n inspannende dag goed kunnen eten. En dat kan prima op Texel. Zo heeft familierestaurant Vogelhuis-Oranjerie een heerlijke kaart en is er een grote binnen- en buitenspeelhoek voor kinderen. Vanaf Strandpaviljoen Kaap Noord loop je zo het strand op – kan de een lekker ravotten terwijl de ander op de bestelling wacht. Ze hebben een apart menu voor kinderen en nog een bijkomend voordeel: ook al is het druk, het eten staat hier altijd razendsnel op tafel. Bij pannenkoekenhuis Catharinahoeve krijg je de lekkerste pannenkoeken (bijvoorbeeld in de vorm van het eiland).
Lees verder onder de advertentie
Meer informatie of direct je vakantie boeken? Ga naar Texel.net.
Actrice Jasmine Sendar (47) is in verwachting van haar tweede kindje. De reacties op haar zwangerschap liepen uiteen: van ontroerende berichten van vrouwen die hoop putten uit haar verhaal, tot ronduit onbeschofte opmerkingen over haar leeftijd. Maar Jasmine blijft onverstoorbaar.
Op sociale media regent het reacties na de uitzending van Uit de Schulden. Veel kijkers begrijpen niet hoe het zo ver heeft kunnen komen. “Een erfenis van 3000 euro en dan meteen alles opmaken? Dat is toch onbegrijpelijk”, is een veelgehoorde mening.
Gisteravond keken maar liefst 470.000 mensen naar een nieuwe aflevering van Steenrijk, Straatarm. Alleenstaande moeder Roosmarie zorgde voor heftige reacties: “Nooit gewerkt? Hoe dan?”
Influencer Rianne Meijer is zwanger van haar tweede kindje. De aankondiging kwam op haar eigen kenmerkende manier: met een flinke dosis zelfspot en humor.
Dat scholen bezig zijn met een gezond voedingsbeleid en beleg op brood, is natuurlijk alleen maar goed. Maar je kan ook overdrijven. Zeker voor moeders met zeer kieskeurige eters kan een streng beleid veel stress opleveren, vindt Ilse.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.