Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Lees verder onder de advertentie
Sonja (48), samen met Patrick (50), moeder van Daphne (19) en Joris (15): “Onze dochter heeft sinds een jaar een vriendje. Een leuke jongen en ze zijn erg dol op elkaar. Daphne woont nog thuis, haar vriendje is twee jaar ouder en woont op kamers. Het liefst spenderen ze elke vrije minuut samen.
Gezellige gast
Zo komt het dus ook vaak voor dat haar vriendje bij ons komt eten, wat helemaal prima is. Ik moet toch koken, dus of hij nou mee eet of niet is me om het even. En het is oprecht een gezellige jongen om erbij te hebben, dus hij is altijd welkom. Meestal schuift hij zo’n twee of drie keer per week aan.
Lees verder onder de advertentie
Laatst kwam weer de vraag of hij mee kon eten, waarop het antwoord eigenlijk altijd ja is. Alleen was het op dit moment net wat krap met de krieltjes en had ik maar vier kipburgers in huis. Ik vroeg hem of hij onderweg even langs de supermarkt kon rijden voor een extra zak krieltjes en een pak kipburgers, zodat we genoeg zouden hebben.
Zo gezegd, zo gedaan. Hij kwam naar ons toe met de boodschapjes en ik ging voor ons allemaal de keuken in om het agv’tje klaar te maken. Geen vuiltje aan de lucht, het was wederom een gezellige avond. Alleen keek ik er wel raar van op toen ik een betaalverzoek binnen kreeg van het vriendje van mijn dochter, voor 4,60 euro. Voor de krieltjes en de kipburgers.
Lees verder onder de advertentie
Ik begrijp heus wel dat je als student wat krap bij kas kan zitten, maar hij eet letterlijk al een jaar meerdere keren per week bij ons mee. Hoeveel geld moet het hem wel niet schelen per maand? Ik vind het onbeleefd om dan een Tikkie te sturen naar je ‘schoonmoeder’ van nog geen vijf euro. Gelukkig dacht mijn dochter daar hetzelfde over en heeft ze hem erop aangesproken. Ik heb de Tikkie niet betaald en we hebben het er nooit meer over gehad.”
Liselot ondervond de situatie de andere kant op. Zij wilden haar nieuwe buren trakteren op een barbecue, die bepaald niet gezellig uitpakte, mede door een wel erg dure Tikkie. Je leest het hier.
Floor is al 25 jaar juf op een basisschool en moeder van Lotje (17) en Abel (19). Ze heeft een relatie met Roderik en is bonusmoeder van Kiki (10) en Feline (13). Op haar werk heeft ze te maken met 28 kleuters en 56 ouders. Maar wie is ze nou eigenlijk wat aan het leren? […]
Sabine (45) is moeder van een zoon (15) en een dochter (13). Ze probeert een betrokken moeder te zijn, maar toch zijn haar kinderen goed in het achterhouden van dingen, kwam ze achter. ‘Opeens hoorde ik een meisjesstem.’.
Waar de meeste kinderen kiezen voor een spreekbeurt over hun huisdier, favoriete sport of hobby, koos de zoon van Micky (38) voor een iets minder voor de hand liggend onderwerp. De juf moest er zelfs even van bijkomen.
Lisa van den Akker is moeder van vier kinderen én hoofdredacteur van Kek Mama. In haar column schrijft ze over haar avonturen en gedachtes als moeder van een gezellig, maar ook chaotisch gezin.