Om de haverklap je bed uit moeten om je kind z’n uitgevallen speen te geven: het blijkt voor veel ouders een nachttaak. Wat kun je hieraan doen? Kinderslaapcoach Myrthe Stapper geeft een paar praktische tips.
Lees verder onder de advertentie
Is jouw baby jonger dan acht maanden? Dan is Myrthe’s advies: ‘Laat de speen cold turkey verdwijnen. Geef ‘m dus niet meer, ook niet overdag. Dit kan wat pittige nachten veroorzaken en zorgt er misschien zelfs voor dat je baby ineens minder goed in slaap valt, maar bij kinderen van die leeftijd duurt het maximaal een week voordat ze het bestaan van de speen zijn vergeten.’
Voor kinderen die al oud genoeg zijn om zelf de speen te pakken ’s nachts, zegt Myrthe het volgende: ‘Maak het je kind gemakkelijk en leer dat hij z’n speen zelf kan pakken. Koop bijvoorbeeld meerdere glow in the dark-spenen en leg ze allemaal in het bedje zodat je kind er altijd wel een kan vinden. Een speendoekje kan ook helpen. En heel belangrijk: grijp niet te snel in als je merkt dat-ie er even geen kan vinden, zo leer je ‘m dat-ie soms ook echt even moet zoeken.
Lees verder onder de advertentie
In de YouTube-video van slaaptipsvoorbabys.nl wordt alles uitgelegd over spenen.
Myrthe Stapper is gecertifieerd kinderslaapcoach en oprichter van slaaptipsvoorbabys.nl
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Verloskundige Loïs Witmond was onlangs te zien in de serie De verloskundigen. Daarin kregen kijkers een inkijkje in haar werk, dat ze nét even anders aanpakt. Geen afstandelijke spreekkamer en een strikte scheiding tussen werk en privé, maar persoonlijke begeleiding waarbij ze negen maanden lang naast een zwangere vrouw staat: “Ze noemen me weleens hun […]
Ilse maakt zich zorgen om het milieu en de toekomst van haar kinderen en probeert op haar eigen manier bij te dragen om milieuvervuiling tegen te gaan. Zo eten zij en haar gezin uitsluitend veganistisch, gaan ze niet op vliegvakanties en koopt ze het liefst tweedehands. En daar vindt haar omgeving nogal wat van.
Een avond die Melissa De Lange waarschijnlijk liever snel vergeet. De moeder van acht kinderen belandde onlangs met twee van haar zoons op de spoedeisende hulp.
Kinderen hebben niet veel nodig om zich urenlang te vermaken. Geef ze een lege doos en ze bouwen een huis. Een oude deken wordt een tent, een pollepel een microfoon en een wc-rolletje is binnen drie seconden een verrekijker. En soms hebben ze aan een zolder genoeg.
Lady Gaga en haar verloofde Michael Polansky hebben hun eerste kind verwelkomd, werd vorige week bekend. Nu blijkt dat ze al maanden geleden is bevallen.