Een baby die niet doorslaapt is geen kattenpis, maar één troost: je bent lang niet de enige ouder met weinig nachtrust. En daarbij is volgens wetenschappers juist goed voor de ontwikkeling van je kind.
Lees verder onder de advertentie
“Baby’s zijn helemaal niet gemaakt om lange perioden achter elkaar te slapen”, stelt professor zuigelingenzorg en ontwikkelingspsychologie Peter Fleming van de Bristol University. “Het is gewoon niet goed voor ze, maar dat is niet wat ouders graag willen horen.”
Lees verder onder de advertentie
‘Externe baarmoeder’
Ontwikkelingsprofessor Darcia F. Narvaez beaamt dit. “Als je mensen vergelijkt met dieren, worden ze negen tot achttien maanden te vroeg geboren. De meeste dieren kunnen meteen eten en lopen, maar mensenbaby’s zijn nog een soort foetussen de eerste maanden. Dat betekent dat ze die periode echt behoefte hebben aan een ‘externe baarmoeder’.” Daarbij is het volgens onderzoekers niet verstandig om de nachtvoeding al snel over te slaan: door ’s nachts te voeden, gaat er een een contantere stroom voedingsstoffen naar het brein van je baby. En uit studies blijkt dat dit goed is voor zijn ontwikkeling.
Fleming heeft één advies: hou je baby lekker dicht bij je ’s nachts, want veel (lichamelijk) contact verkleint de kans op depressies op latere leeftijd. “De gedachte dat een bed delen met je baby verkeerd is, is onzin. Ongeveer negentig procent van de zuigelingen wereldwijd slaapt zo. Het is al duizenden jaren de norm.”
Het waren even billenknijpen voor Lukas Wildeman, bekend van Een huis vol. De realityster moest onder het mes vanwege ernstige klachten aan zijn duim, en dat zorgde voor flink wat spanning.
Lang borstvoeding geven, Lieve merkt dat mensen daar nogal wat van vinden. Ook nu haar zoon naar de basisschool gaat. Maar waarom eigenlijk? Waar bemoeien mensen ze zich mee?
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Erina, die spijt heeft van de vasectomie van haar man.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Sam (28) haar euvel. Ze weet namelijk niet of ze er wel achter staat om haar dochter huilend op de basisschool achter te laten.