Goede schoolresultaten behalen? Niet belangrijk, vindt blogger Elizabeth Broadbent. We moeten onze kinderen vooral leren om vriendelijk te zijn naar anderen toe. ‘Het interesseert niemand dat jouw kind goed kan rekenen’, schrijft ze.
Lees verder onder de advertentie
Het spelen van Mozart
‘Je stuurt je kind naar de beste kleuterschool en koopt speelgoed waarmee hij leert spellen, maar te midden van deze academische ratrace (die begon met het spelen van Mozart toen je kind nog in je buik zat), vergeet je het allerbelangrijkste: je vergeet je kind om te leren om aardig te zijn’, vervolgt Elizabeth. ‘Dan moeten kinderen ook nog de beste worden in voetbal, honkbal of dansen. En o wee als ze niet naar de universiteit gaan.’
Als ouders tegen Elizabeth zeggen dat hun driejarige kind al kan rekenen, rolt ze met haar ogen. Want door de nadruk te leggen op academische prestaties, is de kans volgens haar groot dat je kind later een pestkop wordt. ‘Wanneer je een pestkop grootbrengt, een kind dat over de rug van anderen gaat voor succes, roddelt, plaagt en gemene dingen zegt, draag je bij aan de lelijke wereld waarin wij soms leven. Niemand houdt van pestkoppen.’
Lees verder onder de advertentie
Kinderen troosten
Elizabeths kinderen kunnen nog geen woord spellen, maar als ze met ze naar de supermarkt gaat, willen ze alleen LEGO als ze het ook voor hun broers koopt. ‘En dat is het type kind dat ik wil opvoeden. Over twintig jaar zal niemand zich meer herinneren dat mijn zevenjarige zoon goed was op school. Wat ze wel onthouden? Dat ze niemand buiten sloten, kinderen troostten als ze vielen en vroegen wat er aan de hand was als ze een kind zagen huilen.’
Wie herinnert zich boerin Janine niet uit Boer zoekt Vrouw 2021? Vanuit haar idyllische plekje in Limburg ging de schapenboerin op zoek naar de liefde. En jawel: die vond ze bij Sander uit Friesland. De twee moesten flink wat kilometers overbruggen en hun relatie kende ups en downs, maar opgeven? Ho maar. Inmiddels is hun […]
In Een huis vol draait het dit keer allemaal om de drie maanden oude Billie Jean. Terwijl haar oudere broers en zussen in een simpel badje belandden, krijgt de jongste telg een luxe behandeling: een dagje baby-spa. Inclusief bubbelbad en nekfloat.
Nadat Boer zoekt Vrouw‑Roel bekendmaakte dat er toch romantiek is opgebloeid tussen hem en Simone, is er opnieuw blij nieuws uit de Boer zoekt Vrouw‑hoek. Dit keer gaat het om gezinsuitbreiding: er is een baby op komst! Janine en Sander verwachten hun allereerste kindje samen.
Als ouder doe je veel voor je kinderen. Je zit urenlang op een hard bankje in een speeltuin, omdat zij zevenhonderd keer van de glijbaan willen. Of je bezoekt een zogenoemd krijspaleis of een benauwd binnenzwembad, omdat zij daar zo gelukkig van worden.
Boys moms weten: zoons kunnen heftig zijn. Zo ook het zoontje van Frida, toen ze op vakantie was in Kroatië met haar gezin. Hij legde eigenhandig het hele zwembad plat. Per ongeluk.
Heerlijk nieuws voor Tom Groot en zijn Marieke: de twee zijn voor de derde keer ouders geworden. Deze keer van een dochter. Het meisje luistert naar de naam Pip.