Sara van Gorp is hoofdredacteur van Kek Mama en moeder van zoons Ko (7) en Toon (2). Elke maand schrijft ze over zichzelf en haar gezin. Deze maand: de kronkelige route van de Añisclo mondde uit in een ruzie van jewelste tussen Sara’s ouders.
Lees verder onder de advertentie
Mijn moeder en mijn tweede vader hebben al veertig jaar een relatie uit duizenden. Ze verrassen elkaar, kunnen grinniken om gekkigheden van de ander en vinden elkaar nog steeds woest aantrekkelijk. Tot mijn veertiende heb ik ze nog nooit één onvertogen woord tegen elkaar horen uitspreken. Ze hadden vast wel eens ruzie, maar dan achter gesloten deuren.
Lees verder onder de advertentie
Ruzie van jewelste
Tot de vakantie bij de Añisclo. Oftewel: ‘Een stuk natuurgeweld in de Pyreneeën. Het einde van de Añisclo vallei doet denken aan een Bob Ross schilderij. Het is een prachtige combinatie van een autorit en eventueel een wandeling. De autorit gaat door de bodem van de kloof langs een wild kolkende rivier.’ Aldus de VVV ter plaatse. Bij ons resulteerde die prachtige kronkelige route in een ruzie van jewelste. Mijn moeder vond dat mijn vader de pittoreske bochten te hard nam en mijn vader vond dat onzin. Zoiets. Waarop mijn vader bij aankomst in z’n eentje in de bergpas verdween om voorlopig niet terug te keren.
Lees verder onder de advertentie
Ze zouden gaan scheiden
Mijn zus en ik dachten oprecht dat ze zouden gaan scheiden. Dat moest wel, want ze hadden nog nooit ruzie gehad en dan ineens dit. Het is natuurlijk allemaal goed gekomen en zo’n vuurwerkruzie waar wij bij waren, was eens en nooit meer. Gelukkig hoor ik ze inmiddels wel eens steggelen bij de droger maar dat is het dan ook. Vanwege die vuurwerkshock dacht ik: kinderen een beetje bonje bijbrengen kan geen kwaad. Het leven is geen Efteling en anders denken Ko en Toon straks ook bij de minste uitbarsting dat het mis is. Dus houden Mark en ik ons niet altijd in qua kibbelen. Dat je dat ook kunt overdrijven, bleek toen Ko laatst bij zo’n onzinnige prutteldiscussie zei: ‘Hier wil ik niet bij zijn.’ Om vervolgens uit de keuken te verdwijnen. Point taken. Maar de edele kunst van het echte ruziemaken moeten we nog steeds leren. Misschien deze zomer toch eens naar de Añisclo.
Lees verder onder de advertentie
Hoofdredacteur Sara van Gorp (43) woont samen met Mark en zoons Ko (7) en Toon (2).
In Kek Mama 05-2017 lees je op bladzijde 56 hoe het er ruzietechnisch aan toegaat als de één met borden kan smijten als de beste, terwijl de ander ruziemaken nog moet leren.
Anita gaf haar dochter een naam met een prachtig verhaal. Jaren later staat ze voor een heel andere werkelijkheid: haar dochter wil zo snel mogelijk van die naam af.
Wie ooit met zijn gezin op tv verschijnt, kan erop wachten: meningen komen vanzelf. Zeker op social media. Familie Bal uit Een huis vol kreeg na hun deelname dan ook een vraag die veel verder ging dan die leek: “Doen jullie mee aan Een huis vol voor het geld of voor de aandacht van mensen […]
Naomi (30) doet communicatie bij een gemeente en is getrouwd met Youp (33). Samen zijn ze de trotse, soms oververmoeide ouders van tweeling Ties en Evi (3). Verwacht in deze column geen opvoedadviezen, maar wel veel liefde, chaos en herkenbare peuterperikelen uit het leven van een tweelingmoeder. Je kunt haar ook volgen op Instagram: @naomiappelman.
Wat begint als een luchtig uitje, verandert al snel in een rit vol rauwe eerlijkheid en kippenvelmomenten. In Vier handen op één buik deelt Nilay (18) haar verhaal, eentje dat schuurt, raakt en laat zien hoe dun de lijn soms is tussen overleven en opgeven.