Ouders letten niet altijd op de kleintjes tijdens de feestdagen, blijkt uit onderzoek van No Ties in opdracht van Sanoma. Gemiddeld wordt er per kind (0 – 5 jaar) € 189 euro uitgegeven.
Lees verder onder de advertentie
Oudere kinderen (6 – 12 jaar) krijgen voor een bedrag van € 225 aan Sinterklaascadeaus.
Prijs en kwaliteit
Grootouders zijn iets zuiniger. Zij geven aan het jonge kleinkind gemiddeld € 108 uit, aan oudere kleinkinderen € 115. Toch zijn er ook opa’s en oma’s die niet aan Sinterklaas doen: 29 procent laat het feest aan zich voorbijgaan tegenover 17 procent van de ouders. De belangrijkste punten waar tijdens de Sint-aankoop naar gekeken wordt, zijn kwaliteit, prijs, gemak en materiaal. Merk, duurzaamheid en vormgeving vinden we minder belangrijk.
Ondanks dat er steeds meer online wordt besteld, kopen de meeste ouders cadeaus toch het liefst gewoon in de speelgoedwinkel. 34 procent weet op dat moment al wat ze wil, 24 procent vindt het leuk om zich te oriënteren en 32 procent neemt écht de tijd om de beste koop te vinden.
Opa’s en oma’ kunnen een heerlijke extra laag liefde en koekjes toevoegen aan het leven van je kind. Of… net dat beetje chaos, bemoeienis of verwarring brengen waar je als ouder niet altijd op zit te wachten.
Sommige mannen maken op Moederdag een uitgebreid ontbijt op bed met croissantjes, cadeautjes en zelfgemaakte knutsels van de kinderen. Andere mannen realiseren zich pas op zondagochtend rond half elf dat het überhaupt Moederdag is en proberen daarna in pure paniek hun relatie te redden.
Fantastisch babynieuws! Jennifer Hoffman is bevallen van een dochtertje. Op Instagram deelt de 45-jarige actrice de eerste foto van het meisje en laat ze weten dat hun gezin nu compleet voelt.
Hoe duurzaam zijn we nou eigenlijk écht? Wij gingen op onderzoek uit met Kek Mama’s Grote Duurzaamheid Enquete. En de antwoorden blijken niet zo zwart-wit.