Ben je een jongen, dan ben je automatisch goed in wiskunde, natuurkunde en scheikunde. Meisjes hebben talent voor tekenen, drama en creatieve vakken. Onzin, vindt Kristen Mae.
Lees verder onder de advertentie
Het moet volgens haar maar eens afgelopen zijn met dat gendergeneuzel.
Broer en zus
Al vanaf de geboorte wordt dit er – bedoeld of onbedoeld – bij kinderen ingestampt, merkt Kristen. ‘Toen mijn tienjarige dochter Mari gisteravond vermenigvuldigingen oefende, bleef ze struikelen over de achten en negens. Ik maakte me er geen zorgen over, maar mijn meisje slaakte een gefrustreerde zucht en zei: ‘Ik ben gewoon niet zo goed in wiskunde: ik ben beter in artistieke dingen.’ Wiskunde was volgens haar niet ‘haar ding’ – meer dat van haar broer.’
Kristen ziet dat er altijd wordt verondersteld dat jongens beter zijn is wiskunde en wetenschap en meisjes beter in lezen, schrijven en kunst. Maar uit verschillende onderzoeken blijkt dat hier helemaal niets van klopt. ‘En toch houden deze stereotypen stand, bijvoorbeeld door reclames en printjes op kinderkleding. Zelfs ik betrapte mezelf er vroeger op dat ik een technisch pad voor mijn zoon en een creatief schrijfpad voor mijn dochter aanmoedigde.’
Lees verder onder de advertentie
‘Genderbox’
‘Onze kinderen hoeven niet in een ‘box’ te passen’, vervolgt de blogger. ‘Geen genderbox en geen prestatiebox. Ze kunnen zoveel meer dan wat er volgens de maatschappij van ze verwacht wordt. En dat zal ik mijn kinderen blijven meegeven.’
Lees verder onder de advertentie
Bron: Scary Mommy
Of je ‘m nu aan iemand cadeau doet of ze voor jezelf koopt: deze goodiebag is hoe dan ook een succes. Bekijk de inhoud hier en bestel ‘m voor slechts € 39,95 i.p.v. € 272,89!
Actrice Jasmine Sendar (47) is in verwachting van haar tweede kindje. De reacties op haar zwangerschap liepen uiteen: van ontroerende berichten van vrouwen die hoop putten uit haar verhaal, tot ronduit onbeschofte opmerkingen over haar leeftijd. Maar Jasmine blijft onverstoorbaar.
Iedere ouder weet: Vaderdag met een kleuter is een avontuur. Je krijgt ontbijt op bed met hagelslag in je koffie, tekeningen waarop je met paarse wenkbrauwen bent afgebeeld, en knutselwerkjes die je met gevaar voor eigen leven aan de muur hangt. Maar wat de man van Isa kreeg als vaderdagcadeau, sloeg echt alles.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Gisteravond keken maar liefst 470.000 mensen naar een nieuwe aflevering van Steenrijk, Straatarm. Alleenstaande moeder Roosmarie zorgde voor heftige reacties: “Nooit gewerkt? Hoe dan?”
Influencer Rianne Meijer is zwanger van haar tweede kindje. De aankondiging kwam op haar eigen kenmerkende manier: met een flinke dosis zelfspot en humor.