Als de zon schijnt is het natuurlijk ontzettend belangrijk om je kind goed te beschermen. Naast zonnebrandcrème is er ook uv-kleding te koop, maar wat werkt er beter?
Lees verder onder de advertentie
Wat is uv-kleding?
Als je gewone kleding draagt, zal je daaronder niet snel verbranden. Wat is er dan zo speciaal aan uv-kleding? Uv-kleding laat helemaal geen uv-straling door. Bij gewone kleding is dit vaak wel zo, zeker als de stof dun is en het een lichte kleur heeft. Zo beschermt een wit t-shirt bijvoorbeeld met een SPF 15. Zodra gewone kleding nat wordt, beschermt het nog minder goed. Bij uv-kleding is dit niet zo. Dit beschermt minimaal met factor 50, ook als het nat is. Dit maakt uv-kleding ideaal om mee te zwemmen. Ook omdat het snel droogt, je het makkelijk kunt uitspoelen en het ademend is.
Lees verder onder de advertentie
De nadelen van zonnebrandcrème
Zonnebrandcrème met een hoge factor beschermt natuurlijk ook goed, maar heeft een aantal nadelen ten opzichte van uv-kleding. Zo kan de werking van zonnebrandcrème afnemen als de huid nat wordt, bijvoorbeeld door zwemmen of zweten. De werking vermindert ook naarmate de tijd verstrijkt. Dit is bij uv-kleding natuurlijk niet zo. Daarnaast zijn kinderen vaak niet zo gek op ingesmeerd worden, terwijl je uv-kleding makkelijk aantrekt. Ook kun je bij het insmeren nog weleens een plekje overslaan.
Lees verder onder de advertentie
Het nadeel van uv-kleding
Het nadeel van uv-kleding is dan weer dat je je kind er natuurlijk niet helemaal mee kunt bedekken. Je hebt uv-kleding in verschillende varianten. Bijvoorbeeld pakjes met lange mouwen en lange pijpen, maar ook losse shirtjes met korte mouwen. Het is altijd belangrijk om de huid die niet bedekt wordt, zoals het gezicht, alsnog goed in te smeren. Het hoofd kan bedekt worden met een hoedje of petje.
Lees verder onder de advertentie
Experts raden uv-kleding aan
Vanwege de vele voordelen van uv-kleding wordt het aangeraden door KWF Kankerbestrijding. Ook dermatoloog Annelies Avermaete van ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen is groot voorstander, zo vertelt ze aan het AD. “Kleding zorgt voor een extra mechanische laag op je huid, waar de zon niet door kan. Smeren met crème moet je herhalen, ook als je een hoge factor gebruikt. Daar gaat het vaak fout.” Dermatoloog Daniel Kadouch maakt zich er ook hard voor, vertelt hij tegen het RTL Nieuws: “De tijd is rijp dat ouders niet alleen maar smeren, maar dat gaan combineren met een uv-shirt.”
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Drie kinderen, bomvolle agenda’s en af en toe een flinke woordenwisseling: ook bij Kim Kötter (44) en Jaap Reesema (42) is het echt niet altijd rozengeur en maneschijn. Toch weet Kim na veertien jaar samen één ding heel zeker: zij en Jaap worden samen oud. Daar heeft ze zo haar redenen voor.
Een nieuwe liefde vinden is nog niet zo eenvoudig, zeker als je precies weet wat je zoekt. Monique Westenberg zoekt een nieuwe liefde en krijgt daarbij hulp uit onverwachte hoek: haar vriendin gaat op Instagram op zoek naar een geschikte man voor haar.
Je kind achterlaten bij opa en oma is voor veel ouders een vertrouwd gevoel. Toch kunnen er achter de schermen dingen gebeuren waar je als ouder geen weet van hebt. Soms kom je daar op een onverwachte manier achter.
Johnny de Mol (47) vertelt in Vriendin openhartig over zijn huwelijk met Anouk. Een moeilijke periode zette hun relatie flink onder druk. Doordat hij zijn gevoelens lange tijd voor zichzelf hield, liet hij zijn vrouw steeds minder dichtbij.
Bij opa en oma gelden soms heel andere regels dan thuis. Geen tablet aan tafel, gewoon buiten spelen en netjes ‘dank je wel’ zeggen. Misschien vind je sommige gewoontes een tikje ouderwets, maar ze kunnen juist verrassend goed zijn voor je kind.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week vertelt Joy (30) over het Tikkie dat ze van haar schoonmoeder kreeg.