Bespaar je een vliegticket naar Zuid-Afrika: hier in Nederland zijn genoeg natuurgebieden waar je samen met je kind prachtig wild kunt spotten. Wij zetten wat plekken voor je op een rij.
Lees verder onder de advertentie
Nationaal Park De Hoge Veluwe
Maar liefst duizend(!) vierkante kilometer aan bossen, velden en grasvlakten, dus met een beetje geluk kom je van alles tegen: van edelherten en wilde zwijnen tot dassen, vossen, roofvogels en wasberen. En wist je trouwens ook dat er hagedissen en slangen rondkronkelen?
Nationaal Park Oosterschelde
Neem hier de tijd, want de oppervlakte van dit nationale park (de grootste van Nederland) is net zo groot als 54.000 voetbalvelden. Vooral vogelspotters kunnen hier kun lol op. Je vindt er tienduizenden exemplaren, waaronder de scholekster, kluut, stern en steltlopers. In de winter kun je zelfs flamingo’s tegenkomen. Oh, en sla de zeehonden niet over.
Rivieren, ruige paden en eilandjes: afwisselender krijg je het niet. En hierdoor vind je op deze plek een unieke verscheidenheid aan planten en dieren. Je kunt het park verkennen vanaf het water, de fiets of lopend. Sta vooral even stil bij de wilgen en populieren, want daar zitten bevers (kenmerkend voor dit park) het liefst.
Lees verder onder de advertentie
Natuurgebied Deelerwoud
Stukken rustiger dan de Hoge Veluwe, maar daarom niet minder mooi. Je hebt er uitgestrekte bossen en eindeloze heidevelden waar je regelmatig oog in oog komt te staan met een wild zijn of hertjes.
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug
Dit park staat vooral bekend om zijn uitgestrekte bossen, maar je vindt er ook heidevelden, stuifzanden en zelfs uiterwaarden. Het resultaat? Enorm veel diersoorten. Een kleine greep: de ree, eekhoorn, vos, das, boommarter, bunzing, ringslang en vleermuis.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Romy* tijdens het optuigen van de kerstboom.
Bianca (31) is communicatieadviseur en woont samen met partner Pascal (35) en zoon Floris (2). Met zijn drieën vormen zij een levendig gezin waar zelden iemand stil zit óf zijn mond houdt. In haar eerlijke en herkenbare columns schrijft Bianca over hun gezellige en drukke leven, met alle chaos en liefde die daarbij hoort.
Astma bij kinderen is dus veel meer dan ‘pech in de familie’. Uit een grote studie van het Emma Kinderziekenhuis van Amsterdam UMC blijkt namelijk dat ook je woonplek en thuissituatie een flinke vinger in de pap hebben. Zo wonen kinderen met ernstig astma vaker in een huurhuis, groeien ze op in gezinnen met een […]