Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (11) en Phaedra (8). Elke vrijdag schrijft ze rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven en het moederschap.
Lees verder onder de advertentie
‘Dagelijks’ klinkt niet bepaald sexy. Maar wait for it, want over een paar regels komt daar drastisch verandering in.
Mijn dochter zit in groep 8; het hoogst haalbare level op de lagere school. Het jaar waarin je op kamp gaat, er heel veel Cito-toetsen worden afgenomen en waar je bovendien mag schitteren in de eindmusical. Ze zijn te groot voor de schommel, maar te klein voor een wip. Pre-puberaal. Rollende ogen. Diepe zuchten en ‘Mahààm’ – dat werk.
Lees verder onder de advertentie
Goed. Bij ons op school krijgen ze (thank God!) in groep 8 ook seksuele voorlichting. En daar ben ik heel blij om. Hoe normaler er wordt gesproken over seks, hoe beter. Er komen zelfgemaakte gipsen piemels bij kijken en de condooms vloeien rijkelijk op onze Christelijke basisschool. Prima besteding van de ouderbijdrage. Ik bedoel: het is uiteindelijk goedkoper dan een tienerzwangerschap (!).
Dan dient zich een onverwachtse onzekerheid aan. Ik denk dat het komt door de ‘smirk’ op het gezicht van manlief.
Ik channel mijn inner seksconcurrent.
Ik heb het drie dagen volgehouden.
Daarna vereenzelvig ik me met het feit dat het enige dagelijkse in mijn leven een magnesiumpil zal zijn ;-).
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van 2 lab baby’s Maria (11) en Phaedra (8). Ze werkte o.a. bij Qmusic en 100% NL. Haar succesvolle podcast serie Let’s Talk About Sex(e) hoor je nu op GoodLIFE Radio. Haar man woont doordeweeks in Zwitserland, wanneer ze probeert kids, werk en girls nights zo goed en zo kwaad te combineren. In haar debuut roman ‘De Lab Baby’ vertelt ze over haar persoonlijke ervaringen met IVF.
Als moeder zou je je soms het liefst willen opsplitsen om je kind niet achter te hoeven laten, ook al weet je dat ie in goede handen is. Vooral bij oma. Althans, dat hoop je dan altijd maar. Toen Vanessa (35) thuis kwam, was de oppas van haar driejarige zoontje nergens te bekennen..
Eva kreeg toen ze zwanger was hyperemesis gravidarum: extreme misselijkheid en overgeven tijdens de zwangerschap. Alsof dit nog niet erg genoeg was, geloofde haar leidinggevende niet dat ze echt zo erg en zo vaak ziek was en werd ze uiteindelijk ontslagen. Pure zwangerschapsdiscriminatie.
Zodra je als moeder denkt dat je alles onder controle hebt, gaat het mis. Het overkwam ook de 32-jarige Fien. Ze maakte een gigantische smakkerd met de fiets, haar peuter én haar baby. Maar dat was volgens haar nog niet eens het ergste, want wat er daarna gebeurde zorgde voor nóg meer frustratie.
Je zou denken dat de royals alles in huis hebben wat hun hartje begeert én nog een beetje meer. Maar wanneer Koningin Máxima terugblikt op haar tijd als kersverse moeder, doet ze een bijzondere onthulling.
Serena Verbon (Beautylab) heeft op haar achtendertigste haar hypotheek – als single mom! – afgelost. Hoe heeft ze dit gedaan en is dat voor anderen ook verstandig om te doen?
Rachel Siwaletti, op Instagram beter bekend als interieur-influencer De Huismuts, deelt verdrietig nieuws: er zit niks anders op dan haar huis te verkopen. “Het is de plek waar we nog zoveel dromen hadden.”