Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (11) en Phaedra (8). Elke vrijdag schrijft ze rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven en het moederschap.
Lees verder onder de advertentie
‘Dagelijks’ klinkt niet bepaald sexy. Maar wait for it, want over een paar regels komt daar drastisch verandering in.
Mijn dochter zit in groep 8; het hoogst haalbare level op de lagere school. Het jaar waarin je op kamp gaat, er heel veel Cito-toetsen worden afgenomen en waar je bovendien mag schitteren in de eindmusical. Ze zijn te groot voor de schommel, maar te klein voor een wip. Pre-puberaal. Rollende ogen. Diepe zuchten en ‘Mahààm’ – dat werk.
Lees verder onder de advertentie
Goed. Bij ons op school krijgen ze (thank God!) in groep 8 ook seksuele voorlichting. En daar ben ik heel blij om. Hoe normaler er wordt gesproken over seks, hoe beter. Er komen zelfgemaakte gipsen piemels bij kijken en de condooms vloeien rijkelijk op onze Christelijke basisschool. Prima besteding van de ouderbijdrage. Ik bedoel: het is uiteindelijk goedkoper dan een tienerzwangerschap (!).
Dan dient zich een onverwachtse onzekerheid aan. Ik denk dat het komt door de ‘smirk’ op het gezicht van manlief.
Ik channel mijn inner seksconcurrent.
Ik heb het drie dagen volgehouden.
Daarna vereenzelvig ik me met het feit dat het enige dagelijkse in mijn leven een magnesiumpil zal zijn ;-).
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van 2 lab baby’s Maria (11) en Phaedra (8). Ze werkte o.a. bij Qmusic en 100% NL. Haar succesvolle podcast serie Let’s Talk About Sex(e) hoor je nu op GoodLIFE Radio. Haar man woont doordeweeks in Zwitserland, wanneer ze probeert kids, werk en girls nights zo goed en zo kwaad te combineren. In haar debuut roman ‘De Lab Baby’ vertelt ze over haar persoonlijke ervaringen met IVF.
Je denkt dat je het allemaal best goed op orde hebt. Schermtijd? Beperkt. Wachtwoorden? Veilig. Kinderen? Redelijk opgevoed. Totdat je op een doodnormale dinsdag een mailtje krijgt met als onderwerp: “Bedankt voor je bestelling!” en je jezelf hardop hoort zeggen: ‘Welke bestelling?!’
De 29-jarige Emma wordt binnenkort voor het eerst moeder en werd daarom verrast met een babyshower. Helaas kijkt ze daar niet met een warm gevoel op terug. Ze werd namelijk uitgelachen op haar eigen feest.
Marjolein en haar vriend waren al de hele dag bezig met toewerken naar het hoogtepunt van die dag (letterlijk en figuurlijk). Die avond pakte echter behoorlijk anders uit dan gehoopt.
Laurie (39) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (8) en Otis (3). Ze heeft 2 jaar met haar gezin in Zuid-Afrika gewoond en is dit jaar teruggekeerd naar Nederland. In haar column schrijft Laurie over haar ervaringen met het leven over de grens met een jong gezin en de hoogtepunten en worstelingen van […]
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Olivia, wiens zoon zonder vragen de creditcard van haar broer has gebruikt voor een online spel.