Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (13) en Phaedra (10). Elke vrijdag schrijft ze rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven en het moederschap.
Lees verder onder de advertentie
‘Ik vind het eigenlijk helemaal niet leuk dat ik het zo voel, maar ik vind het dus moeilijk als mijn zoon een jurk aantrekt.’ Het zijn de weloverwogen woorden van een collega. We staan met een biertje in onze hand op een bedrijfsuitje. Hij vervolgt dat hij echt op zoek is gegaan bij zichzelf waarom hij het toch moeilijk vindt. En komt uit op traditie, zijn vader en maatschappelijke verwachtingen. Hij voegt eraan toe dat hij er uiteraard niets van zegt tegen zijn zoontje, maar dat hij het vooral vervelend vindt te merken dat hij intrinsiek toch een oordeel heeft.
Lees verder onder de advertentie
Miss Nederland
Alle Nederlanders die iets lelijks hebben gezegd over de nieuwe Miss Nederland mogen hier een voorbeeld aannemen. Mocht je het gemist hebben, Rikki Kollie is transgender en werd afgelopen week tot de nieuwe Miss Nederland gekroond. Kijk, ik ben natuurlijk geen voorstander van deze genderstereotypering, in de vorm van een missverkiezing, maar die laat ik voor nu even liggen. Ik schrok namelijk nogal van de reacties.
Lees verder onder de advertentie
Ik zet een aantal reacties voor je onder elkaar:
Ze is geen menstruerende vrouw, dus opsodemieteren van dat podium
Hoe kan een man nu een missverkiezing winnen?
Hormonen en verminkende operaties maken van een man echt nog geen vrouw
Vies uitgemergeld konijn
Dit is gewoon een smerig verdienmodel
Echt vrouwen hadden geen schijn van kans in deze debiele woke wereld
En dan waren er ook nog doodsbedreigingen aan haar adres. En dit zijn niet alleen maar zogenaamde lone wolfs die alleen maar beledigende dingen het internet opgooien om niets, nee… hier zitten heel veel ouders met kinderen tussen.
“Het zijn niet alleen lone wolfs die beledigende dingen op het internet gooien. Nee, er zitten heel veel ouders met kinderen tussen”
Geen keuze
En ik stel me zo voor dat als hun zoon een jurk zou willen aandoen, of hun dochter zich meer een jongen voelt, dat daar absoluut geen ruimte voor is. ‘Doe jij eens even lekker normaal!’ Maar ik hoop zo erg dat deze mensen eens tot het besef komen dat transgender zijn geen keuze is. Maar iets is dat je overkomt. Dat je wordt geboren in een lichaam waar je je niet in thuis voelt. En ik weet dat het moeilijk is om jezelf te verplaatsen. En ik weet ook dat we diep, hele diepe wortels in onze cultuur hebben, waarin het vrouwelijk en mannelijk stigma verankerd zit.
Lees verder onder de advertentie
Maar laten we een voorbeeld nemen aan mijn collega. Die het signaleert, erover durft te praten en die respect heeft voor degene die het betreft. Als het je eigen kind is, maar ook een wildvreemde die kroontje ontvangt.
Wil je de column van Patricia liever luisteren? Dat kan. Elke zondag tussen 16.00 en 18.00 leest ze ‘m voor op Wild FM.
Met een abonnement op Kek Mama geniet je van mooie voordelen:
*Goedkoper dan in de winkel *Lees elke maand als eerst Kek Mama *Gratis verzonden
Nu de meivakantie achter de rug is, gaat het snel: nog maar twee maanden en dan begint de zomervakantie. Gaan jullie dit jaar voor weekje zon, zee en strand in Spanje of met de auto naar Zeeland? De eerste vraag die opborrelt bij het zoeken naar een vakantie is vaak: wat mag het kosten?
Je zegt “nee”, zij horen “misschien”. Jij dacht dat jij de ouder was, maar sinds deze kleine in je leven is, lijkt het alsof jíj bij hém op tijd naar bed moet. Herkenbaar? Dan heb je misschien een kind met een van deze sterrenbeelden – geboren bazen met een flinke wil.
Je denkt misschien dat een relatie zomaar eindigt, maar het tegendeel is waar. Onderzoekers ontdekten dat het einde meestal al jaren van tevoren zichtbaar is – in twee duidelijke fases.
Elsemieke (31) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Als jouw kindje nog niet rondstapt terwijl leeftijdsgenootjes al rennen, voel je je misschien ongerust. Maar goed nieuws: laat lopen kan juist wijzen op iets positiefs. Volgens een nieuw onderzoek doen baby’s die wat langer de tijd nemen met hun eerste stapjes het later beter op school.
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.