Jannine Berkelaar is hoofdredacteur van Kek Mama. Samen met haar man Erik heeft ze dochter Elin (9) en zoon Mats (7).
Lees verder onder de advertentie
Ik zag het helemaal voor me: 48 uur voor mezelf in de prachtige stad Wenen. Op uitnodiging vloog ik naar de hoofdstad van Oostenrijk voor een fashionshow. In plaats van de eerste de beste vlucht terug, boekte ik mijn retour dus 48 uur later. Ik hoefde voor niemand te zorgen, met niemand rekening te houden en op niemand te wachten. Zalig toch?
Lees verder onder de advertentie
In m’n eentje
Bij aankomst in mijn hotel – dat net iets verder uit de stad ligt dan ik had gedacht – vliegt het me ineens aan. Wat doe ik hier eigenlijk in mijn eentje? Een vlaag van heimwee overvalt me. Oké, afleiding zoeken en de stad in wandelen.
Mijn hotel ligt naast het grootste pretpark van heel Oostenrijk met de meest exotische attracties. Dit zouden Elin en Mats geweldig vinden, dus maak ik filmpjes en foto’s voor ze. Vervolgens kom ik in een park terecht met eindeloos veel speeltuinen en een heel relaxte vibe. Hmm, deze citytrip zou ook heel leuk zijn mét kinderen. Ik loop langs souvenirwinkels waar ik leuke dingetjes koop voor mijn kroost.
Wat is dat toch? Heb je eindelijk me-time en dan zit je hoofd nog steeds vol met je gezin. Terwijl ik rondloop door de prachtige stad die aanvoelt als één groot openluchtmuseum met alle majestueuze gebouwen en perfect onderhouden stadsparken ontspan ik gelukkig meer en meer. Oké, ik ben hier nu, laat ik ervan genieten. Het heerlijke zonnetje, een goede schnitzel en een lekkere Aperol Spritz doen wonderen. Maar de volgende trip doe ik lekker weer samen met mijn gezin.
Dit editorial staat in Kek Mama 06-2022.Wil je nog meer mooie en herkenbare verhalen van mede-mama’s lezen? Neem nu een abonnement en ontvang Kek Mama elke maand als eerst op jouw deurmat.
Denise (45) had een relatie met een twaalf jaar jongere man toen ze op haar 38ste werd overvallen door een niet te stuiten kinderwens. Inmiddels is dochter Isabeau zes. Ze ziet haar vader één zondag per maand.
Vriendschap en opvoeden: twee onderwerpen waar je maar beter een beetje soepel in kunt zijn. Want iedereen doet het anders – en dat is helemaal oké. Toch? Totdat blijkt dat jouw beste vriendin er stiekem heel anders over denkt…
Olympisch schaatskampioen Irene Schouten werd een half jaar geleden moeder van haar zoontje Dirk. Inmiddels zit ze op een roze wolk, maar haar zwangerschap was allesbehalve rooskleurig.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
In het televisieprogramma De Klassenavond doet Erwin een aangrijpend verhaal over zijn dochter, die hij al twaalf jaar niet meer heeft gezien. In gesprek met presentator Rob Kamphues vertelt hij openhartig over het gemis en de pijn die hij dagelijks voelt.
Soms kunnen leraren niet helemaal eerlijk zijn tegen ouders. Beleefdheid en professionaliteit gaan nu eenmaal voor — en dus zeggen ze op het rapport dat je kind een “sociale persoonlijkheid” heeft, terwijl ze bedoelen dat hij of zij de hele dag door kletst.