Judith (47) woont op Curaçao met haar man Robert-Jan (49), hun kinderen Olivier (15) en Valentine (12) en hondje Teddy. Vanuit het zonnige eiland ontdekt ze nieuwe landen en beleeft ze mooie avonturen. In haar columns neemt ze je mee in haar drukke, vrolijke en liefdevolle wereld vol onverwachte wonderen. Je kunt haar ook volgen op Instagram.
Lees verder onder de advertentie
Mijn zoon van 15 is dol op gadgets. Hier op Curaçao kocht hij laatst een gloednieuwe drone van zijn spaargeld. Best knap, want zo’n ding kost toch al snel vijfhonderd euro. Zijn vriend van 13 had ook een drone – een net ander model natuurlijk – dus besloten ze om samen een drone business te starten.
Lees verder onder de advertentie
Er kwam een Instagrampagina met spectaculaire dronebeelden van stranden, zee en palmbomen. Het account zag eruit alsof er een compleet marketingbureau achter zat – niet twee jongens van 13 en 15. Wij zeiden: ‘Moeten jullie niet laten zien dat jullie twee jonge ondernemers zijn? Mensen vinden dat juist leuk!’ Maar nee. ‘Het gaat om de beelden, mam. Niet om ons.’
Vol enthousiasme maakten ze video na video. Alleen hadden ze één klein detail over het hoofd gezien: klanten.
Drone business
Totdat ze via via hoorden dat Jan de Hoop, oud-nieuwslezer van RTL, op het eiland was. Tijdens een lokale radio-uitzending deed hij een oproep: of iemand mooie dronebeelden kon maken voor een vlog op Curaçao? De boys vonden het spannend, maar stuurden hem toch een bericht via Instagram.
Hoewel Jan overspoeld werd met reacties, kregen ze verrassend snel antwoord. ‘Sorry, maar ik maak deze vlog vrijwillig. Omdat jullie een professioneel dronebedrijf zijn, ga ik ervan uit dat daar ook professionele prijzen bij horen. Daarom moet ik helaas verder kijken.’
De boys reageerden met: ‘Beste Jan de Hoop, wij willen het ook gratis doen. Als u dan wel onze Instagrampagina noemt in uw vlog.’
‘Deal’, antwoordde Jan. ‘Kunnen jullie morgenvroeg om 09:30 uur?’ ‘Nee, meneer Jan de Hoop, dan zitten wij nog op school.’ ‘Hoe oud zijn jullie eigenlijk?’ ‘Beste meneer Jan de Hoop, wij zijn 13 en 15.’ ‘Dát is een verrassing!’, reageerde hij. ‘Wat leuk dat jullie zo ondernemend zijn. Kunnen jullie morgenmiddag op locatie? Neem jullie ouders gerust mee. En zeg maar gewoon Jan, hoor.’ ‘OK, meneer Jan de Hoop, dat is goed.’
Lees verder onder de advertentie
Drone beelden voor Jan de Hoop
De volgende middag was het tijd voor de droneshoot. De jongens maakten prachtige beelden van de zee en van Willemstad. Jan interviewde hen daarna zelfs voor zijn vlog, omdat hij het leuk vond dat ze op jonge leeftijd al zo ondernemend waren.
‘Vertel eens iets over jullie dronebedrijf, jongens!’, vroeg Jan achter de camera. ‘Nou…’ zei de businesspartner van mijn zoon enthousiast. ‘Wij maken dronevideo’s van huizen, hotels… en voor Jan de Hoop.’ Jan moest lachen en complimenteerde de jongens met hun professionele beelden.
Inmiddels is de vlog op YouTube al meer dan twintigduizend keer bekeken. Niet veel later werden de jongens zelfs benaderd door een Colombiaanse fotograaf op het eiland die met hen wilde samenwerken. Mijn zoon had dus gelijk: soms zeggen beelden inderdaad meer dan genoeg.
Meer lezen over de avonturen van Judith op Curaçao? Je vindt haar andere columns hier.
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Laurie (39) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (8) en Otis (4). Ze heeft twee jaar met haar gezin in Zuid-Afrika gewoond en is dit jaar teruggekeerd naar Nederland. In haar column schrijft Laurie over de hoogtepunten en worstelingen van het ouderschap.
Kinderen, luchthavens en op tijd komen: het is nogal een uitdaging. Als je kinderen dan ook nog verstoppertje gaan spelen en er eentje spoorloos verdwenen blijkt, slaat de paniek al snel toe.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Er is gezinsuitbreiding op komst bij Rens Kroes (38). De schrijfster en ondernemer maakt maandag bekend dat zij en haar man Sid hun tweede kind verwachten.