Anouk: ‘Een flinke echtelijke ruzie waarom mijn man nooit belangrijke post/e-mails in de gaten houdt, was het gevolg’

column anouk Eigen beeld
Anouk
Auteur
Anouk

Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (12), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.

Lees verder onder de advertentie

Toen ik pas mijn bankapp controleerde, kreeg ik de schrik van mijn leven. Voor het waterverbruik was een maandtermijn van € 99,- afgeschreven. Tot voor kort betaalden we voor water € 37,- per maand. Nu weet ik dat mijn man onlangs de stand van de watermeter had doorgegeven, maar ik had niets gehoord over een nieuw termijnbedrag. Toen ik mijn man ernaar vroeg, kwam hij erachter dat hij al meer dan een maand geleden de jaarafrekening had ontvangen in zijn mailbox. Zijn excuus was dat hij niet iedere dag zijn e-mail checkt. Nou vriend, kennelijk ook niet eens één keer per maand.

Lees verder onder de advertentie

Jaarafrekening

Uit de jaarafrekening bleek dat op basis van de doorgegeven meterstand ons termijnbedrag was aangepast naar € 99,- per maand. Verder kregen we een naheffing van maar liefst € 900,-. Een flinke echtelijke ruzie waarom mijn man nooit belangrijke post/e-mails in de gaten houdt, was het gevolg. Dit is namelijk niet de eerste keer dat mijn man belangrijke e-mails met facturen heeft gemist, waardoor we eerder al eens werden geconfronteerd met onnodige administratie- en of incassokosten.

Lees verder onder de advertentie

Vervolgens voelde ik aan mijn water dat dit verbruik niet kon kloppen. Aangezien we niet opeens een zwembad in de tuin hebben laten bouwen (wat overigens wel lekker was geweest met al die hittegolven), doen we niets anders dan normaal. Mijn puberella kan af en toe heel lang douchen, maar ze zit nu ook weer niet zo lang onder de douche dat dat een toename van € 60,- per maand verklaart. Overigens worden haar lange spa sessies weer gecompenseerd door onze derde dochter, die liever als Floddertje door het leven gaat dan dat ze in een bad stapt. Eindstand: het bleek gelukkig ook niet te kloppen.

Mijn man had een foto doorgestuurd van de watermeter, maar niet bedacht om de meter van te voren even af te stoffen. Nu heb ik hem nog nooit met een stofdoek in zijn handen kunnen betrappen, dus dat had me eigenlijk niet moeten verbazen. Daardoor hadden ze een “2” voor een “7” aangezien en “2700” genoteerd in plaats van “2200”. Gelukkig hoefden we dan ook de rekening van € 900,- niet te betalen en binnenkort ontvangen we een nieuwe aangepaste jaarafrekening.

Lees verder onder de advertentie

Wat kan je nog aan mannen overlaten?

Achteraf konden we er wel om lachen, maar tegelijkertijd word ik er ook wel moe van. Ik regel thuis al zo’n beetje alles, waaronder de financiën en alles omtrent de kinderen. Als ik dan mijn man vraag om de waterstand door te geven (waar ik hem eerst tien keer aan moet herinneren), mag ik er toch wel op vertrouwen dat hij dat goed doet. Wat kun je anders tegenwoordig nog aan mannen (of beter gezegd: mijn man) overlaten? Om mijn man niet helemaal te kakken te zetten (welke kak ik gelukkig gewoon kan doorspoelen zonder me zorgen te maken over hoe ik op water kan besparen), kan ik jullie verzekeren dat mijn man ook heel veel goede eigenschappen heeft, zoals geld verdienen als water (haha, grapje).

Lees verder onder de advertentie

In ieder geval ben ik helemaal opgelucht dat we die € 900,- niet hoeven te betalen. Ik zwem immers liever in geld (of gewoon in betaalbaar water) dan dat ik verzuip in de schulden.

Meer columns van Anouk en haar vier meiden lees je hier.

Voeg ons toe als voorkeursbron
Lees verder onder de advertentie

Meest bekeken

Facebook Twitter Whatsapp E-mail