Elsemieke (31) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Lees verder onder de advertentie
Ik moet even iets opbiechten, vrees ik. Ik had nooit gedacht dat ik zó’n moeder zou worden, maar ik ben het toch echt. Oké. Hou je vast. Komt-ie. Ik koop regelmatig matching outfits voor mijn jongens. De horror! Zo pfoe, dat is eruit.
Tuttig, maar toch schattig
Ik vond het eigenlijk altijd vreselijk tuttig, matching outfits. Zeker bij tweelingen. Laat die gewoon lekker hun eigen individu zijn. Maar nu ik zelf twee kinderen heb, en ook nog eens twee van hetzelfde geslacht, vind ik het ineens zo waanzinnig schattig. Dus ja, het komt geregeld voor dat ze matching outfits aan hebben.
Lees verder onder de advertentie
Niet dat ze letterlijk van top tot teen hetzelfde aan hebben, maar ze hebben bijvoorbeeld wel outfits met matching teddy-vestjes en matching schoenen (witte adidasjes en zwarte vans, te lief). Of truien die op elkaar lijken, bijvoorbeeld allebei blauw-wit gestreept. Jup, guilty. Ik vind het gewoon zó schattig. Als ik naar ze kijk, smelt ik helemaal weg.
Daarnaast heb ik een nieuwe hobby gevonden. Zeker toen de jongste een baby was, zocht ik foto’s op van de oudste als baby en dan maakte ik bijna dagelijks foto’s van de jongste in dezelfde outfit op dezelfde plek en pose als de foto van zijn grote broer. En dan vergelijken. Verklaar me voor gek, maar ik vind dat dus echt een leuke besteding van m’n tijd.
Lees verder onder de advertentie
Helaas zit hij inmiddels nooit meer lang genoeg stil, maar ik probeer het nog steeds weleens. Hij draagt toch bijna alleen maar kleding die van zijn grote broer is geweest, dus de outfits namaken is heel gemakkelijk. Het arme kind. Nee, grapje. Is dat niet het handigste aan twee kinderen van hetzelfde geslacht? Dat je bijna alles kunt hergebruiken? Ideaal. Scheelt enorm veel geld. En je houdt er dus ook nog een leuke nieuwe hobby aan over.
Mocht iemand het zich afvragen: de leukste dag van het jaar is al voorbij. En dat was deze dag.
Iedere ouder doet het wel eens: toegeven. Nog een snoepje, dat ene speelgoedje toch kopen, geen zin in gedoe dus laat maar. Heel normaal. Maar wat als dat geen uitzondering is, maar de standaard?
Carice van Houten speelt voor het eerst in zeven jaar weer in een speelfilm: A Family. In de film staat de impact van een scheiding op kinderen centraal, een thema dat haar persoonlijk raakt.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Hanne (31) haar vraagstuk. Kan ze haar twee kinderen in de bakfiets laten zitten als ze de supermarkt in glipt voor een snelle boodschap?
In de nieuwste beelden van zijn docuserie laat Jorik Scholten, beter bekend als Lil Kleine, een kwetsbare kant zien. En die draait niet om muziek, maar om vaderschap.
Er zijn van die momenten waarop je als moeder serieus aan jezelf begint te twijfelen. Ilse weet dat als geen ander: haar dochter kwam iedere dag in een andere outfit thuis.