Elsemieke (31) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Lees verder onder de advertentie
Ik moet even iets opbiechten, vrees ik. Ik had nooit gedacht dat ik zó’n moeder zou worden, maar ik ben het toch echt. Oké. Hou je vast. Komt-ie. Ik koop regelmatig matching outfits voor mijn jongens. De horror! Zo pfoe, dat is eruit.
Tuttig, maar toch schattig
Ik vond het eigenlijk altijd vreselijk tuttig, matching outfits. Zeker bij tweelingen. Laat die gewoon lekker hun eigen individu zijn. Maar nu ik zelf twee kinderen heb, en ook nog eens twee van hetzelfde geslacht, vind ik het ineens zo waanzinnig schattig. Dus ja, het komt geregeld voor dat ze matching outfits aan hebben.
Lees verder onder de advertentie
Niet dat ze letterlijk van top tot teen hetzelfde aan hebben, maar ze hebben bijvoorbeeld wel outfits met matching teddy-vestjes en matching schoenen (witte adidasjes en zwarte vans, te lief). Of truien die op elkaar lijken, bijvoorbeeld allebei blauw-wit gestreept. Jup, guilty. Ik vind het gewoon zó schattig. Als ik naar ze kijk, smelt ik helemaal weg.
Daarnaast heb ik een nieuwe hobby gevonden. Zeker toen de jongste een baby was, zocht ik foto’s op van de oudste als baby en dan maakte ik bijna dagelijks foto’s van de jongste in dezelfde outfit op dezelfde plek en pose als de foto van zijn grote broer. En dan vergelijken. Verklaar me voor gek, maar ik vind dat dus echt een leuke besteding van m’n tijd.
Lees verder onder de advertentie
Helaas zit hij inmiddels nooit meer lang genoeg stil, maar ik probeer het nog steeds weleens. Hij draagt toch bijna alleen maar kleding die van zijn grote broer is geweest, dus de outfits namaken is heel gemakkelijk. Het arme kind. Nee, grapje. Is dat niet het handigste aan twee kinderen van hetzelfde geslacht? Dat je bijna alles kunt hergebruiken? Ideaal. Scheelt enorm veel geld. En je houdt er dus ook nog een leuke nieuwe hobby aan over.
Mocht iemand het zich afvragen: de leukste dag van het jaar is al voorbij. En dat was deze dag.
Kinderen kunnen nogal lomp uit de hoek komen. Bij voorkeur in het openbaar. En op een volume waar een megafoon zijn hoed voor zou afnemen. Zo ook de dochter van Inge, die begon over twee Minions in de supermarkt…
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen. Deze week hoe een Tikkie een eind kan maken aan een jarenlange vriendschap.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Charlotte, die regelmatig een verkeerde leeftijd krijgt aangemeten.
Je zwoer ooit dat je het helemaal anders zou doen dan je ouders. Geen “omdat ik het zeg”, geen zuchten als iemand z’n beker omstoot. En toch… hier ben je dan. Precies dat aan het doen.
De Braziliaanse moeder Carol Canineu, moeder van drie, herinnert zich het moment nog goed: haar zesjarige dochter liet een bakje yoghurt over de bank vallen. Ze stond op het punt om uit te barsten, maar hield zichzelf tegen.