Lukt het jou nog om alle kerstballen hoog te houden de laatste week voor de vakantie? Iris is er klaar mee en duikt het liefste onder tot januari, helaas gaat dit niet met een baby, kleuter en vriend die dol zijn op kerst.
Lees verder onder de advertentie
December drukte
De laatste school- en werkweek van het jaar is ingegaan en dat is te merken. Alle ouders lopen op eieren, met wallen onder hun ogen en brengen snotterige kinderen naar de opvang of school. 3987 dingen op je to-do lijstje en ook op je werk nog even het jaar goed afronden. Wat is het toch met die laatste week voor de kerstvakantie waarin lijkt alsof alles samenkomt?
Lees verder onder de advertentie
Precies in deze week plannen we massaal álles. Op werk staan in deze week belangrijke evaluatiegesprekken en jaargesprekken gepland, aansluitend nog een verplichte kerstborrel of kerstdiner. Vergeet je ‘grappige’ foute kersttrui niet!’ Op school is er natuurlijk een kerstontbijt of kerstdiner gepland (of alletwee) waar de kleuter zelfgemaakte kersthapjes mee moet meenemen. En wie moet die maken? En daarnaast snottert iedereen zich een ongeluk, omdat iedereen verkouden, grieperig of overprikkeld is. Hoezo wordt dit the most wonderful time of the year genoemd?
Oneindige to-do lijst
Als dan eindelijk met horten en stoten de eindstreep in zicht is en de kerstvakantie begint, moeten alle kerstboodschappen nog worden gehaald of besteld. Toch nog wat cadeautjes online bestellen voor onder de boom. En oja kerstkaarten schrijven – doet iemand dat nog? Blijkbaar wel want in de afgelopen twee weken hebben we hier thuis meer post gekregen dan in de rest van 2024. Zo houdt die oneindige to do lijst nooit op. Slapen is deze week overrated.
Alles is veel en alles komt tegelijk. En met een baby die nog drie slaapjes op een dag doet, voelen die twee kerstdagen volgepropt met familiebezoeken, ook als Russische roulette. Wanneer, hoe en waar gaat de baby slapen? In het campingbedje, in de auto tussen twee bezoeken door of in de draagzak tijdens het kerstdiner? Of leeft ze net als haar moeder totaal op adrenaline en slaat ze alle broodnodige slaapjes over?
Lees verder onder de advertentie
Januari blues?
Natuurlijk het is ook best gezellig en knus en die blije kinderkoppies als ze hun kerstcadeaus openmaken maken een hoop goed, maar als introvert ook vooral heel veel. Wat kijk ik uit naar januari: lekker cocoonen, een lege agenda en bedenken hoe ik volgend jaar niet oververmoeid deze periode door kan komen. Ik begrijp dan ook niks van januari blues. Ik ben dol op die maand. Dus als iemand een fast forward button heeft naar januari, dan hoor ik het graag.
Toen dochter Melody uit de kast kwam, was voor vader Jörgen meteen duidelijk dat zijn liefde en steun voor haar nooit ter discussie zouden staan, zo vertelt hij tijdens een interview met Libelle.
Even snel een appje beantwoorden tijdens het spelen, nog één keer je mail checken aan tafel of gedachteloos door je telefoon scrollen terwijl je kind een verhaal vertelt.
Yolanthe Cabau geniet volop van de tijd met haar zoon Xess Xava in de Verenigde Staten. Tijdens een bijzonder uitstapje legde ze een mooi moment vast dat haar duidelijk raakt.
Een ongeluk zit helaas in een klein hoekje, zeker als kinderen lekker aan het spelen zijn. Voor Kim Kötter en haar gezin kreeg hun vakantie dan ook een heel andere wending dan gehoopt.
De eerste dagen met een pasgeboren baby zijn vaak een mix van geluk, verwondering én gebroken nachten. Dat ervaart ook Daní Zijlstra, die samen met Joy van Swieten onlangs hun eerste kind mocht verwelkomen.