Mijn kind is groot fan van Sinterklaas. Ze wil eindeloos Sinterklaasfilmpjes kijken, op Sinterklaasliedjes dansen en in haar Sinterklaaskleurboek kleuren. Ook in maart. Ze weigert de beste man als een seizoensconcept te zien.
Lees verder onder de advertentie
Sinterklaaskleurboek
In dat Sinterklaaskleurboek wordt trouwens vooral door mij gekleurd. Mijn dochter beveelt me dan op een van haar rottige kinderstoeltjes te gaan zitten, waar ik in feite maar met één bil op pas, en aan het werk te gaan. Zelf voegt ze slechts een paar krabbels toe aan de kleurplaat en is dan alweer met tienmiljoen andere dingen bezig. Terwijl ze op haar fietsje door de kamer sjeest, schreeuwt ze wel nog even naar mij dat ik door moet blijven kleuren. Soms haal ik het in mijn hoofd om een leuk kleurtje te pakken, zoals roze of oranje. Dan komt ze die hoogstpersoonlijk uit mijn handen trekken. Vaak mag ik alleen bruin.
Lees verder onder de advertentie
Televisie
Als Rosie van mij televisie mag kijken, poog ik doorgaans wat meer autoriteit uit te stralen. Er zijn een aantal programma’s waar zij graag naar kijkt, maar waar ik geen fan van ben. Bumba vind ik bijvoorbeeld een vrij angstaanjagend smoelwerk hebben en zijn show doet mij denken aan een paddotrip (puur van horen zeggen, uiteraard).
Lees verder onder de advertentie
Levenslessen
Met nijntje heb ik vrijwel geen moeite, al vind ik haar gedrag tegenover knorretje soms behoorlijk toxic. Kikker vind ik een goed programma, omdat het vol zit met waardevolle levenslessen over hoe je een beetje een leuk persoon bent en hoe je leuk omgaat met anderen. Donald Trump zou van mij bijvoorbeeld best even achter Kikker gezet mogen worden.
Lees verder onder de advertentie
Sinterklaasfilmpjes
Dit kan ik allemaal wel vinden, maar mijn kind wil tegenwoordig alleen maar Sinterklaasfilmpjes kijken. Nu heb ik daar op zich niet veel problemen mee, ware het niet dat ik mezelf wanhopig uit mijn winterdepressie probeer te slepen. Mijn geest laten geloven dat het heus echt al lente is, zou me een stuk beter afgaan zonder Sinterklaas Kapoentje op de achtergrond.
Lees verder onder de advertentie
Hebzucht
Toen ik op social media deelde dat mijn kind geobsedeerd is door Sinterklaas, kwam ik er al snel achter dat ze hierin niet uniek is. Veel kinderen zijn het hele jaar door in meer of mindere mate met Sinterklaas bezig. Alleen bleek er bij de meeste kinderen hebzucht in het spel te zijn. Cadeaus. Het gaat ze voornamelijk om cadeaus. Dat is bij mijn dochter, goddank, niet het geval.
Lees verder onder de advertentie
Aardbeien
Gelukkig maar, want dat zou mijn financiële ondergang betekenen. Zeker nu mijn dochter naast Sinterklaas ook bovenmatig geïnteresseerd is in aardbeien. Ze eet het liefst drie bakken per dag, terwijl die krengen rond deze tijd van het jaar takkeduur zijn. Sinterklaas en aardbeien: ze weigert ze als seizoensconcept te zien.
Lees verder onder de advertentie
Tara (30) is moeder van dochtertje Rosie (1). Haar boek ‘Blender zonder deksel: eerlijke verhalen over het ouderschap’ is nu te pre-orderen via Uitgeverijseptember.nl.
Drie weken geleden werd Christina Curry voor het eerst moeder van dochter Cleo. Nu deelt ze een update over hoe het met haar gaat én hoe haar lichaam er inmiddels uitziet.
Kinderen spelen het liefst waar ze zich vrij voelen, maar als ouder bepaal je natuurlijk ook waar die vrijheid eindigt. Alleen had Saar nooit verwacht dat een paar vieze voeten genoeg zouden zijn om een speelvriendschap ineens ingewikkeld te maken.
Bianca (31) is communicatieadviseur en woont samen met partner Pascal (35) en zoon Floris (3). Met zijn drieën vormen zij een levendig gezin waar zelden iemand stil zit óf zijn mond houdt. In haar eerlijke en herkenbare columns schrijft Bianca over hun gezellige en drukke leven, met alle chaos en liefde die daarbij hoort.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Julia (39) haar ervaring. Haar 9-jarige zoon zat rustig in de auto te gamen terwijl zij de hond uitliet. Tot ze terugkwam en er ineens politie bij de auto stond.
Elaine (39) dacht dat ze eindelijk de perfecte man had gevonden: hij was grappig, attent en had precies de juiste dosis zelfvertrouwen. Toch was er één moment tijdens de date waarop de aantrekkingskracht compleet verdween.