Prachtig nieuws voor Sophie en Xander de Buisonjé: het stel verwacht – met hulp van een draagmoeder – een tweede kind.
Lees verder onder de advertentie
“Ik ben ongelooflijk dankbaar dat wij op deze manier toch nog een kindje kunnen krijgen’’, vertelt Sophie aan Lindanieuws. In 2013 werd er een semi-goedaardige tumor bij Sophie geconstateerd en om die reden raadde de dokter een tweede zwangerschap af. Bij een nieuwe zwangerschap kon de tumor namelijk terugkomen en groter worden. Sophie en Xander besloten een Amerikaanse draagmoeder in te schakelen. “We zijn nu zeventien weken in verwachting en kunnen het kindje als het goed is in februari ophalen.”
Lees verder onder de advertentie
‘Gek dat iemand anders mijn kindje draagt’
Sophie moest wel even wennen aan het idee van een draagmoeder. “De baby is 100% van ons, maar het blijft gek dat iemand anders mijn kindje draagt. En ik ben er ook achter dat die hormonen, waar ik tijdens mijn vorige zwangerschap soms een hekel aan had, wel degelijk een functie hebben. Ik mis het directe contact wel, de connectie met mijn kindje en dat ik het voel groeien. En doordat ik al eens zwanger ben geweest, weet ik ook precies wat ik mis.”
Lees verder onder de advertentie
Verschil maken
De draagmoeder van de baby woont in Amerika, waar Sophie en Xander haar ontmoet hebben. Ze Skypen regelmatig met haar. Het draagmoederschap is in Nederland nog steeds een taboe, vindt Sophie. “Op iedere hoek van de straat kun je joints kopen en abortus laten plegen, maar toch plaatsen veel mensen vraagtekens bij deze manier van zwanger worden.” Met haar bijzondere verhaal hoopt Sophie verschil te maken.
Lees verder onder de advertentie
Sophie en Xander zijn al ouders van de 6-jarige Dex. Xander heeft ook nog zoon Sem uit zijn eerdere relatie met Wendy van Dijk.
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze bekende Nederlanders verwachten een baby in 2026.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Soms komt financiële schade niet door verkeerde keuzes of pure pech, maar door – jawel – je eigen kind. Dat ontdekte Julie (29) toen ze het roze glittertasje van haar 3-jarige peuter opende.