Op vakantie in Noord-Europa tijdens de kerstvakantie of volgend jaar? Ja, natuurlijk! Boek eens een tripje naar Hamburg. Leuk voor het hele gezin en veel uitjes zijn overdekt.
Lees verder onder de advertentie
1. Miniatuur Wonderland is met in totaal dertien kilometer rails het grootste modelspoor ter wereld, maar de attractie verdient veel meer eer. De miniatuurwereld, compleet met landenthema’s en vluchthaven, is tot in het meest bizarre, kleine detail uitgewerkt. En open tot één uur ’s nachts, mocht je echt tijd tekort komen met sightseeën.
Lees verder onder de advertentie
2. Het planetarium ligt in Hamburgs grootste stadpark en is volledig ingericht op kinderen. Je hebt er bovendien een waanzinnig uitzicht over de stad.
3. Spannend: in dierentuin Hagenbeck mag je de olifanten en giraffen nog zelf voeren. Een zakje noten koop je bij de ingang. De kinderen kunnen er ook ponyrijden én er is een gigantische speeltuin.
4.Rennen! In het Chocoversum draait alles om chocola. Tijdens een rondleiding van anderhalf uur reis je van het tropisch regenwoud waar de cacaoboon groeit, via de haven van Hamburg naar de chocoladefabriek. Nog leuker: behalve proeven kun je er je eigen chocola maken. Hoogtepuntje.
5. Vanaf 27 november wordt Hamburg omgetoverd tot de kerst hoofdstad van het Noorden. De zestien kerstmarkten in het centrum trekken meer dan zes miljoen bezoekers per jaar. De traditionele markten met als hoogtepunt een kerst optocht zijn niet te missen als je er in deze periode bent.
6. Je kunt natuurlijk niet naar Hamburg zonder de haven en de naastgelegen Speicherstadt, een complex van oude pakhuizen te bezoeken. Tussen de containers en hijskranen verrijst het ene moderne pand na het andere, met als hoogtepunt het futuristische concertgebouw Elbphilharmonie. Rotweer? Kan jullie het schelen: het barst er van de cafés en restaurants. Of bekijk alles eens vanuit een overdekte rondvaartboot.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Ze is de hoogstgenoteerde vrouwelijke self-made miljonair in de Quote Top 100, maar dat was nooit haar doel. Sharon Hilgers van My Jewellery begon gewoon met fröbelen aan de keukentafel en van het een kwam het ander.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.