Om jou een handje te helpen delen we elke zaterdag een lekker recept. Hoef jij je het apezuur niet te zoeken. Deze week: deze snack hoef je zeker niet te laten staan. Ze zien er op en top uit en zijn, als extra bonus, ook nog eens vetarm en vega.
Lees verder onder de advertentie
Voor 2-4 porties | bereidingstijd 25 minuten
Nodig
Fries:
2 grote (net rijpe) avocado’s
50 g speltbloem
1 tl cayennepeper
1 tl gemalen komijn
1 tl knoflookpoeder
75 g panko (Japans paneermeel)
1 ei
peper en zout
olijfolie om in te bakken
Dip:
4 el cream cheese light
1 el mayonaise light
½ tl cayennepeper
½ tl gemalen komijn
1 limoen, rasp en sap
peper en zout
5 g koriander
Zo maak je het
Snijd de avocado’s doormidden, haal de pit eruit en snijd het vruchtvlees in de lengte in repen van circa 8 mm dik.
Meng de speltbloem met de cayennepeper, komijn en het knoflookpoeder en strooi dit mengsel op een plat bord. Strooi op een ander plat bord de panko en klop in een diep bord het ei los.
Wentel de avocadorepen eerst door de bloem, haal ze dan door het ei en tot slot door de panko.
Bestrooi met flink wat peper en zout.
Verhit 3 eetlepels olijfolie in een ruime koekenpan en bak de avocado fries 5 minuten, keer ze halverwege. Laat de fries uitlekken op keukenpapier.
Roer voor de dip de cream cheese, mayonaise, cayennepeper, komijn, het limoensap en de -rasp, en een snuf peper en zout door elkaar.
Snijd de koriander grof en strooi hem over de dip en avocado fries.
Bewust eten wil heus niet zeggen dat je jezelf alles moet ontzeggen, vindt Carolina van platform Foodie-ness. Haar verantwoorde recepten zijn stuk voor stuk zalig. Lekker gelukkig, € 24,99 Kosmos
Een gepensioneerde basisschoolleraar geeft op het TikTok-account van haar dochters (@elenanico22) een belangrijk advies aan ouders. Ze deelt de grootste fout die ze vaders en moeders in de opvoeding heeft zien maken tijdens haar decennialange carrière. En het is simpeler dan je denkt.
Niets is zo ongemakkelijk als onbedoeld een gesprek horen dat niet voor jouw oren bedoeld is. Het overkwam Ava, die per ongeluk een telefoongesprek van haar schoonmoeder meeluisterde.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (7) en dochter (9) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Kinderfeestjes zijn vaak een bron van plezier, maar soms nemen die verrassingen wel heel bizarre vormen aan. Je stuurt je kind vrolijk naar een feestje, en wat krijg je terug? Een huisdier. Het overkwam Saïda.