Om jou een handje te helpen delen we elke zaterdag een lekker recept. Hoef jij je het apezuur niet te zoeken. Deze week: deze snack hoef je zeker niet te laten staan. Ze zien er op en top uit en zijn, als extra bonus, ook nog eens vetarm en vega.
Lees verder onder de advertentie
Voor 2-4 porties | bereidingstijd 25 minuten
Nodig
Fries:
2 grote (net rijpe) avocado’s
50 g speltbloem
1 tl cayennepeper
1 tl gemalen komijn
1 tl knoflookpoeder
75 g panko (Japans paneermeel)
1 ei
peper en zout
olijfolie om in te bakken
Dip:
4 el cream cheese light
1 el mayonaise light
½ tl cayennepeper
½ tl gemalen komijn
1 limoen, rasp en sap
peper en zout
5 g koriander
Zo maak je het
Snijd de avocado’s doormidden, haal de pit eruit en snijd het vruchtvlees in de lengte in repen van circa 8 mm dik.
Meng de speltbloem met de cayennepeper, komijn en het knoflookpoeder en strooi dit mengsel op een plat bord. Strooi op een ander plat bord de panko en klop in een diep bord het ei los.
Wentel de avocadorepen eerst door de bloem, haal ze dan door het ei en tot slot door de panko.
Bestrooi met flink wat peper en zout.
Verhit 3 eetlepels olijfolie in een ruime koekenpan en bak de avocado fries 5 minuten, keer ze halverwege. Laat de fries uitlekken op keukenpapier.
Roer voor de dip de cream cheese, mayonaise, cayennepeper, komijn, het limoensap en de -rasp, en een snuf peper en zout door elkaar.
Snijd de koriander grof en strooi hem over de dip en avocado fries.
Bewust eten wil heus niet zeggen dat je jezelf alles moet ontzeggen, vindt Carolina van platform Foodie-ness. Haar verantwoorde recepten zijn stuk voor stuk zalig. Lekker gelukkig, € 24,99 Kosmos
Hoe combineer je het ouderschap met een goedlopende carrière? In ‘De ladder op’ interviewen we bekende Nederlandse vrouwen hierover. In deze editie: Loes Daniels (36). Zij en haar partner Roderick zijn trotse ouders van Hugo (2,5) en Lotti (7 maanden).
We kennen ze allemaal: die ene vriendin die keer op keer verliefd werd op de verkeerde man. Charmante praatjesmakers, mysterieuze types of gewoon regelrechte bad boys. Volgens de sterren is dat geen toeval: sommige moeders hebben er simpelweg een handje van om steeds weer te vallen op het verkeerde type.
Soms gebeurt het opeens: je kind wil een rigoureuze verandering in zijn uiterlijk. Waar je zelf nog denkt aan knipbeurten van een paar centimeter, komt je zoon doodleuk met een ander idee bij de kapper. Het overkwam Sam.
Steeds de Insta van je ex checken helpt niet om over je scheiding heen te komen, dat snapt Renée heus wel. Maar zich verliezen in het partyen op Ibiza lukt haar ook niet. Totdat ze na een toevallige ontmoeting alsnog weet te ontdooien. En hoe.