Van speelgoed en voorleesboeken tot wandelroutes: elke week deelt iemand van de Kek Mama-redactie haar favoriete tips. Dit keer: de favoriete Amsterdamse food walks van marketeer Romy Krijger.
Lees verder onder de advertentie
Als je me ruim anderhalf jaar geleden had verteld dat mijn zaterdagmiddagen vaak zouden bestaan uit wandelen, had ik je waarschijnlijk niet geloofd. Inmiddels is dit een van mijn favoriete weekendactiviteiten geworden en stap ik zo de deur uit om Amsterdam al lopend te ontdekken. Maar met deze food walks door de stad wordt wandelen nog een tikkie leuker.
Lees verder onder de advertentie
Tasty Walk
Een van de wandelingen die je kan doen is de Tasty Walk. Ze bieden verschillende routes door de stad aan. Zo kan je kiezen voor onder andere De Pijp & Oost, De Pijp & Zuid, West, maar ook langs de grachten of rondom het Vondelpark. Elke wandeling heeft een eigen afstand die varieert tussen de 3 en 9 km. Prijzen verschillen daarom ook per route, maar liggen gemiddeld rond de € 36 voor 6 restaurants – waarbij je dus 6 hapjes krijgt om onderweg te verorberen. Ook leuk: de Vrijmipro. Een variant op de Vrijmibo en bestaat uit een proeverijtje door de Pijp van zo’n 3 km. De Tasty Walk is niet alleen in Amsterdam te doen: ook steden als Rotterdam, Utrecht, Den Haag of Alkmaar zijn aangesloten.
Lees verder onder de advertentie
Wijnspijs
Op verschillende data staan er wandelingen in diverse steden gepland. Je kaartje kost rond de € 33 en je kunt nog kaartjes kopen voor de weekenden van 22 en 29 mei. In Amsterdam doen onder andere Boca’s en Nomads mee, maar je kunt ook wandelen in tal van andere steden zoals Scheveningen, Nijmegen, Maastricht, Leeuwarden en Haarlem. De route bepaal je zelf.
Ook leuk en net even wat anders: met de Oesterwandeling krijg je oesters bij een stuk of 5 restaurants – soms zelfs met een glas wijn, bubbels of biertje erbij. Je kunt kiezen uit een wandeling door Amsterdam West, Centrum of Oost. Onder andere Lion Noir, Cafe Restaurant Amsterdam, Pesca, Mossel & Gin en FA. Peekelharing zijn bij de Oesterwandeling aangesloten. Bij elk restaurant krijg je een ander soort oester. Laat je verrassen door bijzondere variaties, maar ook de traditionele oester is van de partij. Je kunt dit doen op zaterdagen tussen 12.00 uur en 18.30 uur. Elke maandag om 10.00 uur komen de tickets online voor het weekend dat volgt.
Lees verder onder de advertentie
Le Food Walk
Le Food Walk is vaak uitverkocht, maar het is nu nog mogelijk om tickets te kopen voor 22 en 23 mei. Je kunt hem dan lopen in Amsterdam (De Pijp) of Haarlem. In Amsterdam heb je zes stops, vijf hapjes en twee drankjes en je loopt zo’n 5 km langs hotspots. Je stopt bijvoorbeeld bij Wijmpje Beukers en Sjefietshe. Je kunt starten tussen 12.00 uur en 16.00 uur en je kaartje kost € 39,50. Een kaartje voor Haarlem is iets goedkoper: € 34,50. In Haarlem zijn onder andere Fishbar Monk en Roast Bistro aangesloten.
Lees verder onder de advertentie
Meer Editor’s Favorites? Elke zaterdag publiceren we een nieuwe lijst met tips.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Nog vóór je kind de deur uit stapt, is de emotionele “basislijn” voor de dag vaak al bepaald. Niet door een strak schema of een perfect afgevinkte routine, maar door iets anders: hoe veilig en verbonden je kind zich bij jou voelt.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Romy* tijdens het optuigen van de kerstboom.
Bianca (31) is communicatieadviseur en woont samen met partner Pascal (35) en zoon Floris (2). Met zijn drieën vormen zij een levendig gezin waar zelden iemand stil zit óf zijn mond houdt. In haar eerlijke en herkenbare columns schrijft Bianca over hun gezellige en drukke leven, met alle chaos en liefde die daarbij hoort.
Over seks praten we liever niet op het schoolplein, maar zelfs binnen een jarenlang huwelijk blijft het vaak een taboe. Terwijl het, volgens relatietherapeuten, juist enorm veel zegt over de gezondheid van een relatie.