Dat het ouderschap uitdagend is hoeven we je niet te vertellen. Er is geen handboek en er is geen one size fits all. Logisch dus dat je soms met vragen en dilemma’s zit. Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week vraagt Maria (28) zich af hoe ze haar verloofde kan overtuigen om de lakens te delen.
Lees verder onder de advertentie
Maria: “Toen ik mijn verloofde voor het eerst ontmoette, was het niet bepaald liefde op het eerste gezicht. Het was… lust. Hij kwam net uit een relatie, ik ook, maar de chemie tussen ons was onmiskenbaar. Het begon met wat onschuldig geflirt op feestjes van gemeenschappelijke vrienden, maar voor ik het wist, lagen we samen in bed. Fireworks. We waren allebei even wild en avontuurlijk tussen de lakens, en dat smaakte absoluut naar meer.
Lees verder onder de advertentie
No strings
Geen gevoelens, geen onzekerheden, gewoon de ruimte om te experimenteren zonder dat we ons druk maakten over waar het naartoe zou gaan. Maar na de daad raakten we aan de praat, en ja hoor, we bleken nog goed te klikken ook. Voor we het wisten, waren we meer dan seksmaatjes, we werden vrienden.
En toen, totaal onverwachts, gebeurde het: we werden verliefd. Inmiddels zijn we zes jaar verder: we hebben een huis gekocht en vorig jaar, tijdens onze eerste nacht in dat huis, vroeg hij me ten huwelijk. Huisje, boompje… en beestje—ik ben inmiddels vier maanden zwanger. Alles loopt op rolletjes, en ik ben gelukkiger dan ooit.
Lees verder onder de advertentie
Al die pandapunten
Maar… er is één klein puntje. Sinds ik mijn verloofde drie maanden geleden vertelde over onze aankomende liefdesbaby, is er op seksueel vlak niets meer gebeurd. Nada. Noppes. Na het sparen van al die pandapunten, heb ik er een paar keer voorzichtig over gepraat, hem verzekerd dat er echt niks met de baby kan gebeuren. Maar volgens hem gaat het daar niet om. Hij vindt het gewoon “raar” nu ik zwanger ben. En geloof me, ik heb geprobeerd hem over de streep te trekken—het kwam niet verder dan wat handwerk. Hij zegt dat het “gewoon niet lukt”.
Lees verder onder de advertentie
Nou, tot grote frustratie van mij dus. Want laten we wel wezen: mijn hormonen gaan all the way en ik heb meer zin dan ooit. Ik bedoel, kom op, de komende vijf maanden als non door het leven? Ik mag dan toevallig Maria heten, maar ons seksleven was voorheen het tegenovergestelde van maagdelijk. En eerlijk gezegd, ik ben bang dat het nooit meer hetzelfde wordt na mijn bevalling.
Wat nu?
Dus, wat nu? Moet ik gewoon geduld hebben en wachten tot hij weer zin krijgt? Of moet ik het toch blijven aankaarten, zelfs als het hem ongemakkelijk maakt? Misschien hem wat meer verleiden, laten zien dat het écht geen verschil maakt dat er een baby in mijn buik zit? Of moet ik me er voorlopig maar bij neerleggen? Wat zouden jullie doen?”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Gezinsnieuws bij je ex kan best even schakelen zijn, maar bij Sylvie Meis klinkt vooral blijdschap. Nadat Rafael van der Vaart en Estavana Polman bekendmaakten dat ze opnieuw een kind verwachten, laat ook Sylvie van zich horen.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Angela, die door haar buren haar droomhuis heeft moeten verlaten.
Het moment waar elke moeder stiekem een beetje tegenop ziet (en tegelijkertijd naartoe werkt): je kind dat uitvliegt. Bij Sylvie Meis is dat moment inmiddels realiteit.
Een baby brengt liefde, maar ook een flinke dosis slaaptekort krijg je er soms gratis bij. Anna Nooshin en haar vriend Thijs ontdekten dat tijdens de eerste jaren met dochter Nala maar al te goed.
Een tweede kind erbij: Emma Wortelboer heeft opnieuw alle reden om op een roze wolk te zitten. De presentatrice is bevallen van haar dochter en deelt op Instagram alvast een paar intieme foto’s uit het ziekenhuis.