Lezen is altijd leerzaam, maar een boek met een maatschappelijk tintje maakt een leeservaring nog interessanter voor kids. Hier zijn acht tips die niet alleen voor vermaak zorgen, maar ook een beetje stof tot nadenken bieden.
Lees verder onder de advertentie
De Snuitjes redden de Noordpool
In dit boek ontdekken kinderen op avontuurlijke wijze het belang van het behouden van een schone wereld. Het is een educatief en interactief boek, waarbij kinderen zelfs beloningen verdienen.
De Kleine Kapitein door Paul Biegel
Dit klassieke avonturenverhaal gaat over een jonge kapitein die met zijn bemanning op zoek gaat naar de Schat van de Zilveren Vloot. Het boek behandelt thema’s als vriendschap, moed en doorzettingsvermogen.
De Gorgels door Jochem Myjer
In deze serie boeken volgen we Melle, die bevriend raakt met de Gorgels, kleine wezentjes die kinderen beschermen tegen de gevaarlijke Groenlandse Brutelaars. Dit boek stimuleert de verbeelding en benadrukt het belang van vriendschap en zorg voor elkaar.
Koning van Katoren door Jan Terlouw
Dit verhaal volgt de jonge Stach die de uitdagingen van de zeven koninginnen van Katoren moet overwinnen om koning te worden. Het boek behandelt thema’s als rechtvaardigheid, corruptie en politiek bewustzijn.
Het ongelooflijk vreemde voorval in Bizarria door Adam Cece
Dit humoristische boek vertelt het verhaal van Maurice, die in het vreemde stadje Bizarria terechtkomt, waar alles net even anders is dan normaal. Het boek behandelt thema’s als diversiteit, acceptatie en tolerantie.
Gewoon zoals je bent door Jonny Lambert:
Dit prentenboek viert diversiteit en inclusie door het verhaal van een groep dieren die leren dat iedereen uniek is en geaccepteerd moet worden zoals ze zijn.
Wonder door R.J. Palacio
Dit aangrijpende verhaal volgt de belevenissen van August Pullman, een jongen met een ernstige gezichtsafwijking die voor het eerst naar school gaat. Het boek behandelt thema’s als tolerantie, empathie en het omgaan met verschillen.
De jongen die met draken vloog door Andy Shepherd
Dit boek volgt Tomas, die bevriend raakt met Fikkie, een kleine draak. Samen beleven ze avonturen en leren ze over vriendschap, verantwoordelijkheid en het belang van zorg voor de natuur.
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Moeder van een peuter, en nog steeds chronisch reislustig. Nu haar relatie voorbij is, stapt freelance redacteur Lianne Kooistra met haar dochter in een camper om voor lange tijd door Europa te trekken. Onderweg zoeken ze een nieuw ritme, nieuwe plekken en af en toe een speeltuin. In haar columns schrijft ze over hun tijdelijke […]
In Capelle aan den IJssel is grote ontsteltenis ontstaan na twee opeenvolgende suïcides van middelbare scholieren, waarbij de nasleep breed is vastgelegd en gedeeld door omstanders, zo meldt De Telegraaf.
Carola de Koning (46) werkte als leerkracht en kindercoach en specialiseerde zich in stress bij kinderen. Nu is ze onderwijsdeskundige bij Wijzer over de Basisschool en ontwikkelt zij samen met haar team nieuwe leermiddelen. Ze is expert in toetsstress rondom toetsen van IEP, Leerling in beeld (Cito) en de Doorstroomtoets. In haar columns neemt ze […]
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (13). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Als ouder wilt je niets liever dan dat je kinderen lekker in hun vel zitten. En terecht. Maar experts waarschuwen voor een minder bekende, groeiende stoornis.