Een leerkracht vertelt iedere week aan Kek Mama wat ze meemaakt. Deze keer: juf Iza (33) van groep 1/2. Ze had een opmerkelijke week, toen er door een leerling een zakmes werd getrokken.
Lees verder onder de advertentie
“Jacco is zo’n jongetje dat altijd op zoek is naar avontuur. Zo eentje die net even een stapje verder gaat dan de rest. Speelgoed meenemen naar school mag niet, tenzij het speelgoeddag is. Maar Jacco? Die ziet dat meer als een suggestie dan als een regel. Van een piepklein autootje tot een koelkastmagneet – elke week komt er onder de tafel of op het schoolplein wel iets uit zijn zak tevoorschijn. Als ik hem betrap, kijk ik hem streng aan. Hij grijnst dan breed, alsof hij wil zeggen: ‘Ach juf, ik ben gewoon creatief met regels.’
Lees verder onder de advertentie
Kleine boef met grote plannen
Afgelopen week ging het mis. Ik zag Jacco samen met een ander jongetje richting het houten speelhuisje op het plein sluipen. Er ging direct een alarmbelletje af. Als Jacco ergens in het geheim iets gaat doen, dan weet ik: hier zit een plannetje achter. Dus hield ik hem vanaf een afstandje in de gaten. En maar goed ook.
Lees verder onder de advertentie
Door het raampje van het huisje zag ik hem ineens iets uit zijn zak halen. En niet zomaar iets. Een zakmes! Mijn hart sloeg een slag over. Dicht, dat gelukkig wel. Maar een zakmes? Hoe kwam hij daar nou weer aan? Ik wist niet hoe snel ik het huisje in moest duiken.
Met een serieuze blik en een strenge stem nam ik het mes in beslag en vroeg Jacco waar hij dit in hemelsnaam vandaan had. Bleek dat hij het thuis had ‘gevonden’. Of eigenlijk: gespot op de afzuigkap, bleek later. Zijn vader gebruikte het wel eens voor klusjes en Jacco vond het maar wat interessant. Dus op een onbewaakt moment was hij op het aanrecht geklommen en had het mes gepikt. Zijn ouders? Die schrokken zich ook kapot. Ze boden wel honderd keer hun excuses aan.
Lees verder onder de advertentie
Extra toezicht
Het goede nieuws: het mes kon niet zomaar openklappen, dus echt gevaarlijk was het gelukkig niet. Maar Jacco? Die staat voorlopig even extra onder toezicht. En het zakmes? Dat ligt nu ergens héél hoog en héél ver weg.
Ook juf Brenda kreeg de schok van haar leven toen kinderen kwamen aangerend omdat Jamie dood zou gaan. Wat er aan de hand was? Je leest het hier.
Veel mensen vragen zich weleens af of hun partner hen over jaren nog steeds aantrekkelijk zal vinden. Zeker na kinderen, stress, ouder worden of lichamelijke veranderingen kan die onzekerheid behoorlijk groot worden.
Een drankje op z’n tijd, moet kunnen toch? Dat vindt Gioia ook heus wel, maar dat haar vriend nog geregeld kacheltje lam thuis komt na een avondje stappen, begint haar steeds meer tegen te staan.
Simone de Bruijn verwondert zich vaak over kleine dingen in het leven, die ze koppelt aan grotere dingen. Het leven reikt in die zin elke keer weer iets aan. Soms zijn het alledaagse dingen, zoals de vakantieliefdes van haar kinderen. Soms dingen die spelen in de maatschappij, zoals kinderen die het land uit worden gezet. […]
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Naomi (34), die na een kinderfeestje wel een heel vreemd betaalverzoek kreeg.
Sommige mannen maken op Moederdag een uitgebreid ontbijt op bed met croissantjes, cadeautjes en zelfgemaakte knutsels van de kinderen. Andere mannen realiseren zich pas op zondagochtend rond half elf dat het überhaupt Moederdag is en proberen daarna in pure paniek hun relatie te redden.
Iedere relatie heeft zijn ups en downs, maar in een sterke relatie voel je je gezien, gewaardeerd en veilig. Toch is dat gevoel van emotionele veiligheid niet voor iedereen vanzelfsprekend.