Een droom komt uit voor presentatrice Veronica van Hoogdalem. Dit jaar viert ze voor het eerst kerst als mama van dochter Kymani. We spraken Veronica over haar ultieme kerst als kersvers gezin.
Lees verder onder de advertentie
Veronica van Hoogdalem (35) is radio- en televisiepresentatrice, heeft een relatie met Keyennu Lont en is moeder van dochter Kymani (8 maanden).
Veronica: “Ik hou van kerst! Al moet ik toegeven: mijn wederhelft is nog een tikkeltje erger dan ik. Zodra het december is, verklaart hij de hele maand tot feestmaand. Ik kan echt niet tippen aan zijn enthousiasme. Overal lampjes, kerstmuziek op repeat en gezelligheid non-stop.
Zelfgemaakte decemberkalender
Elk jaar maakt hij een soort decemberkalender voor vrienden en familieleden. Die vult hij dan met allerlei leuke activiteiten, omdat hij vindt dat je in deze maand dingen moet doen met geliefden, samen herinneringen maken. Hij maakt echt een planning van A tot Z: van kerstmarkten in Duitsland tot een dagje SnowWorld, een escaperoom of een bezoekje aan de Bijenkorf. Hij bedenkt de activiteiten en ik volg gewoon. En nu onze dochter Kymani er is, wordt dat natuurlijk helemaal een feest.
De feestdagen zelf proberen we niet te strak te plannen. Een beetje flexibel blijven is belangrijk, anders verdwijnt de spontaniteit en juist dát zorgt vaak voor de mooiste momenten. Het is allemaal al overweldigend genoeg, helemaal voor die kleintjes.
Eindeloos gefantaseerd
Vorig jaar was ik zwanger van Kymani en hebben we eindeloos gefantaseerd over haar: ‘Hoe oud zou ze zijn met kerst? Misschien kruipt ze dan al!’ We waren zó nieuwsgierig en ongeduldig. Iedereen zei: ‘Geniet nog even van jullie laatste kerst met z’n tweeën’. Dat vond ik zo stom, want wij konden echt niet wachten om het met z’n drieën te vieren. En nu is het zover. Dit jaar voelt alles speciaal. We kunnen ons echt geen leven meer voorstellen zonder haar.
Lees verder onder de advertentie
Kerst hosten
Vroeger bestond mijn kerst altijd uit koekjes bakken en Disneyfilms kijken. Heerlijk, dat knusse gevoel. Uiteraard met cadeautjes en gezelligheid. We zijn vorig jaar verhuisd, waar we meer ruimte hebben, dus we hopen dat ons huis een plek wordt waar we mensen kunnen ontvangen. Daar houden we wel van: mensen over de vloer. Dat vond ik vroeger al gezellig, maar om het nu zelf te hosten met kerst vind ik echt heel leuk!
Kerst vieren doen we natuurlijk met familie. Met zo’n kleintje erbij merk ik dat het de hele familie nóg dichter bij elkaar brengt, helemaal tijdens de feestdagen. Het is zo mooi om te zien hoe een kindje de dynamiek verandert. Mijn moeder viert dit jaar kerst als oma en de gesprekken die ik nu met mijn zusje voer zijn ineens heel anders dan vroeger. Dat maakt het allemaal extra bijzonder.”
Niet voor lief
We zijn zó dankbaar dat Kymani een gezond en vrolijk meisje is en dat nemen we echt niet voor lief. Met kerst voel je dat des te sterker. Voor alle kerstvieringen die Kymani nog gaat meemaken, hoop ik vooral dat ze zich altijd warm en geliefd voelt. Het moet niet om de cadeautjes draaien, zolang ze maar weet dat ze omringd is door mensen die van haar houden. Dat is voor mij de échte kerstgedachte.”
Lees verder onder de advertentie
Ook Mascha Feoktistova, beter bekend als Beautygloss, viert kerst met een kleintje. Vorig jaar deelde ze het babynieuws nog in de kerstboom, dit jaar vieren ze kerst voor het eerst als gezin van vier. En dat doen ze op een bijzondere plek. Hier lees je het hele interview met Mascha.
Het is de baby zelf niet aan te rekenen, maar zo’n pasgeborene haalt wel je hele leven overhoop, inclusief je vriendschappen. Welke het overleven en welke sneuvelen, dat is van tevoren niet te voorspellen. Dat weet journalist Laurien als geen ander.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Kerst: het feest van lichtjes, liefde… en chaos. Dat wij moeders alle kerstballen hoog moeten houden wisten we natuurlijk al, maar soms zouden we dat wel even anders willen.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Soms komt financiële schade niet door verkeerde keuzes of pure pech, maar door – jawel – je eigen kind. Dat ontdekte Julie (29) toen ze het roze glittertasje van haar 3-jarige peuter opende.