
Nieuwe, zorgwekkende trend onder tieners: dusting
Als ouder heb je al genoeg om je zorgen over te maken. Maar er is een nieuwe, zorgwekkende trend onder tieners waar je misschien nog niet van gehoord hebt: dusting.
Katja Schuurman (50) bewijst dat liefde niet per se stopt bij een scheiding. Of bij fouten. Of bij het ongemakkelijke. Haar blik op exen, vergeven en moeder-zijn is eerlijk en volwassen, daar kunnen we allemaal wat van leren.
Laten we eerlijk zijn: exen zijn ingewikkeld. Zeker als er kinderen in het spel zijn. En als die ex vervolgens ook nog eens veroordeeld wordt voor iets waar je je geen raad mee weet, zoals bij Katja en Thijs Römer… wat doe je dan?
Katja en Thijs waren elf jaar lang samen. Ze kregen dochter Sammie en gingen in 2015 uit elkaar. Maar de liefde — of beter gezegd: de verbondenheid — bleef. En zelfs nu, na Thijs’ veroordeling voor online misbruik van minderjarige meisjes in 2024, laat Katja hem niet vallen. “Wat betekent vriendschap of liefde als je iemand die een fout maakt meteen laat vallen?” zegt ze in een interview met &C.
De band heeft een klap gekregen, dat geeft ze toe. Maar hij is niet verbroken. “Soms moet je eerst iets uitvechten of verwerken voordat je weer verder kunt.” Eerder gaf Katja via Instagram aan diepe pijn te voelen over de zaak rondom haar ex. Ze gaf wel meteen al aan hem nooit te laten vallen als vader van haar dochter en alles in haar macht te doen om te blijven bijdragen aan een zo normaal en liefdevol mogelijke relatie tussen vader en dochter. Ze schreef ook dat ze er veel gesprekken over gevoerd hadden, “om haar geloof in de liefde en eerlijkheid heel te houden.”
En daar zit de kern. Vergeven is niet makkelijk, zeker niet in dit soort situaties. Maar Katja zegt het zoals het is: “Ik vind het ook niet getuigen van veel emotionele intelligentie als je niet in staat bent tot vergeven.”
Dat betekent niet dat ze dingen goedpraat — het betekent dat ze snapt dat het leven complex is. Dat mensen fouten maken. En dat je daar als ouder, vriendin of ex soms doorheen moet bewegen. Voor jezelf en voor je kinderen.
Ook met haar andere ex, chef-kok Freek van Noortwijk, met wie ze dochter Coco LouLou kreeg, heeft Katja een goede band. “Ook voor mijn kinderen wil ik een goede relatie met hun vader. Ik wil niet dat mijn ego groter is dan hun geluk.” En dat zegt eigenlijk alles. Niet jouw gekwetste trots, maar het welzijn van je kinderen op één.
Was ze jaloers toen haar exen nieuwe relaties kregen? Nope. “Misschien ook omdat ik in beide gevallen niet ben verlaten. Het besluit was beide keren min of meer wederzijds.” Al vond ze het bij Freek wel iets te snel gaan. Hij kreeg alweer een nieuwe relatie voor ze alles goed hadden afgerond. Maar ook toen: geen drama en geen moddergooien. Gewoon eerlijk zijn over wat het met je doet.
En nu is Katja voor het eerst in tijden single. En daar geniet ze van. Haar jongste dochter slaapt lekker naast haar in bed. “Het is zó fijn om met dat kleine schatje in bed te liggen. Haar armpjes en handjes om me heen…” Cue de tranen bij elke moeder die dit leest.
Katja laat zien dat liefde in vele vormen bestaat. Dat vergeven krachtig is. En dat je als vrouw — moeder, partner, ex — niet altijd hoeft te kiezen tussen trots of toegeven.
Eerder ging Katja Schuurman uit de kleren voor FHM. Ze wil haar dochters leren dat ze zichzelf mogen zijn, zei ze daarover. Je leest het hier.
Bron: &C
Ga voor me-time met Kek Mama Magazine!