Geen haar op het hoofd van Kek Mama’s Malu dat ook maar dácht aan het kopen van zwangerschapskleding. Nu d’r buik in volle glorie groeit en de rand van haar broek in haar heupen snijdt, piept ze wel anders.
Lees verder onder de advertentie
Geitenwollensokkentype
Ik kreeg nog net geen rillingen als iemand me een paar maanden geleden vroeg of ik al POSITIEkleding had aangeschaft. Begrijp me niet verkeerd, ik zag er het nut heus wel van in, maar bij dat woord kwam in gedachten toch altijd een geitenwollensokkentype met Crocs en een boodschappentrolley omhoog – iemand die gaat voor een praktisch: ‘Als het maar lekker zit.’ Zo zag ik mezelf niet dus hup: gewoon ‘normale’ kleding blijven dragen. Af en toe een shirtje of broek in een grotere maat kopen en zo kom ik die negen maanden wel door.
Niet dus. Vanaf het moment dat m’n buik boller werd, begon de ellende: eerst een knoopje open, vervolgens de rits (ik zocht zelfs op internet naar life hacks om je broek dan toch mooi op z’n plaats te houden – een haarelastiek doet wonderen) en toen kwamen de wijde shirts. Maar hoe hard ik ook forceerde, niets zat lekker. En toegegeven: die wijde meuk oogt gelijk een kilo of vijf zwaarder als je zwanger bent. Dat wil je niet, dus ging ik in volle frustratie op zoek naar positiekleding naar mijn zin. Niet dat ik als eerste meeloop met de trends, maar een zwangerschapslegging als broek dragen, ging me toch iets te ver.
Lees verder onder de advertentie
‘50% mommy, 50% daddy’
Al snel kwam ik erachter dat zwangerschapskleding je buik veel mooier laat uitkomen, heerlijk zit en niet hetzelfde is als een oubollige bloemetjesjurk. Of als een blouse met enorme strik die op je buik leunt en waarop nog net niet staat ‘KIJK MIJ EENS ZWANGER ZIJN’. Of erger nog: als shirts met ’50% mommy, 50% daddy’. Oké, nu hou ik op. Ik kan beter gewoon de fijne adresjes met je delen. Komen ze:
Lees verder onder de advertentie
Maternity Clothes van Asos – geen driftige prints of gekke teksten, maar mooie jurken, rokken en tops voor verschillende gelegenheden.
H&M MAMA – en dan vooral de Conscious-collectie. Duurzaam, mooi en basic.
Mamalicious – van jurken en jeans tot badpakken: hier vind je alles voor zwangere vrouwen.
ROOM42 – stoer, vrouwelijk en met een Scandinavisch tintje.
Noppies – niet alleen fantastische baby- en kinderkleding, ook mooie basics voor de zwangere vrouw.
Traktaties op school worden steeds creatiever. Van vrolijk versierde fruitspiesjes tot complete kunstwerkjes in een bepaald thema: sommige ouders halen werkelijk alles uit de kast. Ook voor de juf wordt vaak iets extra’s geregeld, maar de traktatie die juf Renata (38) kreeg, was wel héél bijzonder.
Als Merel (36) een berichtje krijgt van de juf van haar dochter Sara (6), denkt ze dat het om een gewoon oudergesprek gaat. Maar eenmaal op school krijgt ze zulke ongemakkelijke vragen dat ze zich steeds meer zorgen begint te maken. Wat heeft haar dochter in vredesnaam verteld?
Soms komt een dierbare herinnering op het meest onverwachte moment weer tot leven. Dat ontdekte ook Roxeanne Hazes tijdens een vakantie met haar gezin in Florida. Een bezoek aan een plek vol jeugdherinneringen bracht heel wat emoties met zich mee.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week vertelt Joy (30) over het Tikkie dat ze van haar schoonmoeder kreeg.
Sommige beslissingen neem je als moeder zonder er ook maar een seconde over na te denken. Zo gaf Ilja haar dochter Feline jaren geleden een schattig knuffeltje. Een lief gebaar, dacht ze. Maar inmiddels zijn haar kinderen tieners en blijkt dat ene knuffeltje nog altijd onderwerp van gesprek.