Tot haar achttiende woonde Maren (36) op Texel, nu komt ze er zo’n acht keer per jaar met man en kinderen en deelt ze haar tips.
Lees verder onder de advertentie
Zien
De duinen in het noorden Ga voor een mooie wandeling naar De Slufter. Dat is een grotendeels door duinen omsloten strandvlakte die in open verbinding staat met de Noordzee, waardoor een kwelderlandschap is ontstaan.
Zeehondjes & bruinvissen Sinds mijn eigen kindertijd was ik niet meer in Ecomare geweest, maar met kinderen kom je er niet onderuit: zeehonden en bruinvissen kijken. Op de website kun je zien hoe laat de dieren gevoerd worden. ecomare.nl
De fonteinsnol Nee, geen snol, maar een nol: het andere woord voor duin. De Fonteinsnol is een hoge duin aan een waterbron. Op de duin staat nu een uitkijktoren vlakbij de plek waar vroeger de bron was. Vanuit deze uitkijktoren heb je een schitterend uitzicht over het grote dennenbos en het duingebied.
Lees verder onder de advertentie
Eten
Biertje in de Twaalf Balcken Texel is nog steeds een uitgaanseiland, maar alle discotheken zitten nu op De Koog. In Den Burg vind je vooral leuke cafeetjes. Zoals de Twaalf Balcken, een fijn eetcafé voor een speciaalbiertje, huisgemaakte saté en spareribs. 12balcken.nl
In een echte yurt Zelf slaap ik altijd bij mijn moeder, maar over de Texel Yurts hoor ik leuke verhalen: luxe tenten met een houtkacheltje. Ze staan midden in de natuur en vlakbij het strand. Kinderen vinden het natuurlijk één groot avontuur in een indianentent te slapen. texelyurts.nl
Tussen fluitende vogels en kwakende kikkers Ook bijzonder is 14 Sterren, een mooi hotel in de duinen aan de rand van het bos. Leuk: alle kamers op de begane grond hebben een eigen terrasje. Daar krijg je bij mooi weer een verrukkelijk ontbijt geserveerd. 14sterren.nl
In de eenzaamheid Wie echt de stilte en eenzaamheid zoekt, kan iets huren op het erf van Elzenhout. Daar staan aan de bosrand twee eenvoudige vakantiehuisjes. elzenhout.nl
Doen
Brood bakken, zeep maken Op landgoed De Bonte Belevenis kunnen kinderen zelf broodjes bakken en zeepjes maken, terwijl hun ouders aan het bier en de whisky zitten. En met zo’n arrangement is natuurlijk helemaal niks mis. landgoeddebontebelevenis.nl
Bloemetjes en fruit plukken In het voorjaar vind je in de zelfpluktuin bloemen, later in het seizoen pluk je er fruit en groenten. zelfpluktuin.nl
Jutters en zeelui Ook leuk met mooi weer: Kaap Skil, een museum van ‘jutters en zeelui’ in Oudeschild, vanwege het openluchtgedeelte. Het heeft zelfs meerdere internationale architectuurprijzen gewonnen. kaapskil.nl
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Mirna (31), die een Tikkie van nog geen euro ontving.
Wie kinderen heeft, weet hoe snel het kan gaan. Voor Monique Westenberg lijkt het moment waarop haar zoon Dré langzaam richting de tienerjaren gaat ineens wel héél dichtbij te komen.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Naomi (34), die na een kinderfeestje wel een heel vreemd betaalverzoek kreeg.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Bo (31), die na een spontaan speeltuinbezoekje een opmerkelijk betaalverzoek kreeg.
Een oppasdag hier, een tas met kleertjes daar en ondertussen nog even vertellen hoe zij het vroeger deden: opa en oma spelen bij veel gezinnen een belangrijke rol. Toch zit niet iedere ouder op hun bemoeienis te wachten.