Paula sprong bepaald geen gat in de lucht, toen haar vriend voorstelde om met de kinderen naar Dubai te gaan. Maar dochters Mila en Jette dachten: leuk, shoppen!
Lees verder onder de advertentie
Zien
Een fantastisch uizicht De Burj Khalifa is de hoogste toren ter wereld. Pompeus, maar zo’n uitzicht tref je nergens anders. Reserveren is verplicht.
Miljoenen sieraden Het goud blinkt je tegemoet in de Gold Souq. Van verfijnde sieraden tot uitbundige ontwerpen.
Een prachtige moskee De Jumeirah-moskee is ook toegankelijk voor niet-moslims. Onze gids vertelde onder houdend over de islam, waardoor het ook voor Mila en Jette boeiend was. Reserveren is niet nodig.
De oude wijken In het Al Fahidi Historical District lieten we de moderne architectuur achter ons en liepen langs zandkleurige huizen, knusse cafés en mooie kunstgalerieën.
Doen
Van de glijbaan Aan wildwaterparken geen gebrek. Wij brachten een paar uur door in het Aqua venture Waterpark. Niet goedkoop, maar je scoort gegarandeerd punten bij de kinderen.
Op jeepsafari Zeker doen: de jeepsafari door de woestijn. Wij deden een dagtocht, maar er zijn ook meerdaagse safari’s waarbij je overnacht.
Shoppen Jette en Mila verheugden zich enorm op een bezoek aan Dubai Mall. Meer dan twaalfhonderd winkels, een aquarium, een overdekt themapark en talloze restaurants – een stad op zich.
Kebab met uitzicht Genieten van de Arabische keuken én van een panoramisch uitzicht: bij Shabestan kun je terecht voor lunch en diner voor onder meer sappige kebabs.
Lekkere muesli Hipster of niet, in het loft-achtige café Tom & Serg met open keuken serveren ze goede koffie en knapperige, homemade muesli.
Pizza op het strand Zin in een pizza op het strand, bel dan Freedom Pizza en ze komen hun heerlijke en gezonde pizza’s afleveren tot aan je strandbed.
Slapen
In een hotel aan het strand Een knusse bed and breakfast zul je niet snel vinden in Dubai, daar staat tegenover dat het barst van de kindvriendelijke hotels en resorts. Sheraton Jumeirah Beach Resort bijvoorbeeld, gelegen aan een rustig strand zonder golfslag.
In de verzonken stad Maar liefst vijftienhonderd kamers telt het complex van Atlantis The Palm Hotel, dat – hoe kan het ook anders – is gebaseerd op de mythe van de verzonken stad.
Lekker bij het zwembad The Park Hyatt Dubai is slechts tien minuten verwijderd van Dubai Airport, met een fijn buitenzwembad voor de kinderen en ruime kamers.
Louisa is verloskundige in de Randstad en moeder van Khai (3). In haar werk komt ze dagelijks de ontroerende en krachtige kanten tegen van het zwanger zijn, de bevalling en alles wat daarna komt. In haar columns deelt ze openhartige verhalen en inzichten.
Goed voor de dag komen bij je kersverse nieuwe schoonouders wil je altijd, maar met kerst nóg een beetje meer. En juist toen liep het bij Kira he-le-maal verkeerd af, want zij eindigde als een soort rollade.
Sinterklaas is een gezellig kinderfeest, maar kan ook voor veel spanning zorgen. Bij Jikke (34) thuis zorgde de sinterklaassurprises dit jaar voor een portie kinderlijke wraak.
Zeg maar dag tegen saaie kinderkamers, want IKEA komt met een collectie waar je mini’s spontaan van gaan stuiteren. Denk: kleurexplosies, zachte materialen en meubels die bijna zelf om een speelmoment lijken te vragen. Ja hoor, de Zweedse woonreus zet nu ook de kids in het zonnetje met de nieuwe GREJSIMOJS-collectie.
Sinds de geboorte van haar eerste kind is het contact tussen Annelot en haar schoonouders stroef. Op de eerste verjaardag van haar zoon escaleert de boel en verbreken de schoonouders het contact.