Sonja en haar gezin maakten een roadtrip door Slovenië, een minilandje onder Oostenrijk, en hadden er de tijd van hun leven.
Lees verder onder de advertentie
Eten
Sloveense soep Op een open plek hoog in de bergen staat een hut waar een Sloveense familie soep kookt. Wij aten een lokale groentesoep: gobova juha. Vraag bij camping Spik naar de route. jasenje-priingotu.com/index-en.html
Zo uit de zee Voor verse vis ga je naar Fritolin Pri Cantini in Piran, aan de kust van Slovenië. Kom op tijd, want het zelfbedieningsrestaurant aan een gezellig kerkpleintje is geliefd bij locals en toeristen.
Doen
Pure romantiek Vanwege de mooie barokke gebouwen en pleinen wordt de hoofdstad Ljubljana ook wel het kleine Praag genoemd. Bezoek op vrijdag de Plečnikmarkt waar prachtige lokale kunst wordt verkocht. Het centrum van de stad is autovrij.
Klimmen en klauteren Grotten, watervallen, kloven, bos, bergen, rotspartijen en meren: je komt het allemaal tegen tijdens een wandeling door de Julische Alpen. Wij maakten meerdere tochten in Park Triglav. Stippel van tevoren een route uit bij lokale toeristenbureaus.
Weldadig water De kuurtraditie van Slovenië gaat decennia terug. Er zijn tientallen bronnen met thermaal water en honderden meren. Wij bezochten een spa, met zwembad voor de kinderen, bij camping en hotel Spik. hotelspik.com
Gastvrij volk Logeer op een boerderij (tourist farm), waar families op het land werken en ambachtelijke producten maken. Denk aan zelfgeproduceerde wijn, vlees of speciale olie. Erg leuk en leerzaam om zelf ook de handen uit de mouwen te steken. viaslovenia.com
Proost! Op slechts 12 kilometer van Italië ligt het fraaie landgoed Saksida dat bestaat uit een wijnmakerij, camping met een klein buitenzwembad, een paar bungalows en een restaurant. Bij een overnachting is een wijnproeverij van drie wijnen uit eigen gaard inbegrepen. vinasaksida.com
Yolanthe Cabau (41) verlangde naar meer vrijheid en vond dat in Los Angeles, waar ze samen met zoon Xess Xava (10) woont. Ze leeft haar droomleven, maar de wens voor een tweede kindje blijft groot. Kek Mama sprak haar.
Een avond op de bank met Netflix of Videoland is natuurlijk heerlijk, niemand die daar iets op tegen heeft. Maar stellen die zich langdurig verbonden voelen, blijken opvallend vaak net iets anders te doen als de dag voorbij is.
De documentaire Suzan & Freek: We vieren het leven laat een kant van Suzan Stortelder en Freek Rikkerink zien die het publiek de afgelopen maanden vooral van een afstand heeft meegemaakt.
Ze is er nog niet, maar ze is nu al onderwerp van gesprek: de eerste achterkleindochter van Patricia Paay. Terwijl de familie zich opmaakt voor nieuw leven, klinkt er ook realisme door bij dochter Christina Curry.
Met een musicalster als moeder en een zanger, acteur en presentator als vader is het misschien niet zo verrassend dat ook de kinderen van Jim Bakkum en Bettina Holwerda interesse tonen in het podium. Toch kijken de twee ouders bewust naar hoe ze daarmee omgaan. Talent stimuleren doen ze zeker, maar hun kinderen beschermen blijft […]
Jordi’s vrouw ging een weekend weg met haar vriendinnen, dus hij dacht: dan ga ik een weekend naar de camping met de kids. Helemaal in zijn nopjes, hij voelde zich een superpapa, tot hij besefte waar hij terecht was gekomen.