Je hoeft maar naar een alpaca te kijken en je bent verkocht. Niet zo gek dus dat alpacaboerderijen in Nederland als paddenstoelen uit de grond schieten. Kek Mama heeft de leukste geselecteerd.
Lees verder onder de advertentie
Tip: door de coronamaatregelen zijn mogelijk nog niet alle uitjes volledig toegankelijk of is een reservering nodig. Check voor vertrek altijd de website voor de laatste ontwikkelingen.
Alpaca Mountain – Sweikhuizen
Sinds mei 2012 verkoopt De IJspoort het lekkerste Italiaanse ijs in de grote poort van een carréboerderij, maar de zitjes met uitzicht op alpaca’s in de wei en op de fokkerij Alpaca Mountain maken het af. Ook leuk: na afloop kun je een potje alpacagolf (tussen de alpaca’s) spelen.
Lees verder onder de advertentie
Alpaca Groningen – Opende
Van Miss Montreal en Steven Seagal tot Arianne Rosie, B Impressed en Evelyn Erbprinz: hier leven alpaca’s op stand. Je mag ze aaien en ook hun wol wordt verkocht.
Alpaca High Tea – Lemelerveld
Een uitgebreide high tea of boerenlunch tussen de Alpaca’s boek je bij deze boerderij in Lemelerveld. Ze bieden georganiseerde pakketten aan, maar je kunt altijd bellen om je eigen dag samen te stellen. En knuffelen en foto’s maken mag sowieso.
Lees verder onder de advertentie
Alpaca Hoeve – Noord-Brabant
De alpaca’s op deze boerderij dragen minder internationale namen (Maud, Lotte, Sophie, Fenna) dan in Groningen, maar dat maakt ze niet minder leuk. Voordat je met de dieren gaat wandelen, krijg je een korte uitleg over hun gedrag en de do’s en don’ts. Daarna ga je de bossen in de buurt van Tilburg in.
Lees verder onder de advertentie
Alpacafarm – Vorstenbosch
Fotografie: pieternels.pics
Dit is een professionele boerderij die zich vooral richt op het fokken van alpaca’s. Ze verhuren ook vakantiewoningen op hun ranch – word je fijn wakker met uitzicht op de dieren. Liever alleen wandelen? Ook dat kan hier.
Lees verder onder de advertentie
Alpacahoeve de Klinkenberg – Sassenheim
Al jaren een begrip in de bollenstreek, want veel alpaca’s hebben een winnaars- of zelfs kampioenstitel op hun naam staan. Je kunt met ze wandelen, meedoen aan een mindfullness-dag met de dieren of voor één dag leven als een boer.
Lees verder onder de advertentie
Alpacaboerderij en bed & breakfast de Willemshoeve – Rhoon
Tegen het eind van de Essendijk die dwars door de Rhoonpolder loopt, wonen Wim en Els. Mét een paar families alpaca’s. Bovendien hebben ze een bescheiden bed & breakfast waardoor je zowat tussen de dieren kunt slapen.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
In Beste Zangers draaide het afgelopen zaterdag allemaal om zangeres Bente Fokkens (24). De artiesten brachten een ode aan haar muziek én favoriete nummers. Een indrukwekkend optreden van die avond kwam van Laetitia, die als kersverse mama een gevoelige snaar raakte bij zowel Bente als de kijkers thuis.