‘Doet jouw vent niets thuis? Gewoon blijven vragen’, is een advies dat je vaak hoort. Blogger en moeder Constance Hall probeerde het, maar met teleurstellend resultaat.
Lees verder onder de advertentie
Op Facebook schrijft ze er een goudeerlijke post over.
Voorkauwen
Wil je iets gedaan krijgen, dan moet je bij mannen alles voorkauwen. Althans, dat zegt men, want Constance denkt hier toch echt anders over. ‘Wil jij de kinderen uit bed halen? De vuilnisbak buiten zetten? Boodschappen doen? Ik vroeg het mijn partner allemaal en de mensen hadden gelijk: alles werd gedaan. Tot ik op een gegeven moment gek werd van het constant zeuren en stopte met vragen. Want wat er toen gebeurde: helemaal NIETS.’
Daarom is de blogger tot de conclusie gekomen dat het niet haar taak is om hulp te vragen. En om alles op lijstjes te schrijven. ‘We moeten als moeder al genoeg regelen en iemand leren om jou bepaald werk uit handen te nemen, is daar niet één van. Dus mannen, doe iets. Denk aan elkaar en kijk naar wat nodig is om het huishouden draaiende te houden. Doe verdomme iets zonder dat het van je wordt gevraagd.’
Een relatie die goed voelt, geeft energie in plaats van energie te kosten. Het zijn de mensen bij wie je jezelf kunt zijn, bij wie je je gezien voelt en bij wie je na een gesprek vaak net iets lichter de deur uitloopt. Zulke verbindingen zijn waardevol, maar ontstaan niet vanzelf.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Heeft jouw kind op dit moment krentenbaard? Hij of zij is niet de enige. Het aantal kinderen met deze besmettelijke huidziekte is flink toegenomen vorige week.
Een samengesteld gezin vormen is altijd spannend. Ook voor Ellen Callebout, de partner van Studio 100-baas Gert Verhulst. In de Vlaamse podcast Peter Van de Veire & De Zandloper vertelt ze over het moment waarop ze Viktor en Marie Verhulst voor het eerst ontmoette.
Ouders willen het goed doen. Liefst overal tegelijk: gezond eten op tafel, genoeg hobby’s, goede schoolprestaties en vooral een blije kindertijd. En zodra er een beetje stilte of verveling ontstaat, voelt dat voor veel ouders als iets dat meteen opgelost moet worden.