Hoofdredacteur Sara schrijft elke maand in Kek Mama vol humor en relativering over zichzelf en haar gezin. Deze maand vraagt ze zich af waarom ze haar vriend eigenlijk nog niet ten huwelijk heeft gevraagd.
Lees verder onder de advertentie
Wederhelft vertrekt zo voor een congresweek. In ons kinderloze tijdperk ging dat zo: ik werkte een paar avonden in het geniep aan een Congres Survival Kit. Een box met voor ’s ochtends en ’s avonds een cadeautje mét kaartje. (Dat Mark mij nog steeds niet ten huwelijk heeft gevraagd, vind ik inderdaad een godswonder.)
Lees verder onder de advertentie
We besprongen elkaar nog maar eens extra om alvast te hamsteren, zeg maar. En verder was die week voorbij voordat je er erg in had. Zo niet nu. Met militaire precisie plan ik mijn eigen tijdelijke Single Mom Survival.
Mark maakt zijn beroemde pastasaus voor in de vriezer. (Had ik al gezegd dat hij bijna altijd kookt? Het is inderdaad een mirakel dat ik hem nog geen aanzoek heb gedaan.) Mijn moeder komt op Marks woensdag oppassen (zij kan dan ook koken, check!). Ik doe alvast een monsterlijke hoeveelheid boodschappen (smeerkaas en Roosvicee, check!).
“Jij gaat er enorm van genieten”
Ik beken Mark dat ik er best wel heel erg tegenop zie dat hij weggaat. “Nee joh, jij gaat er enorm van genieten. Je kunt dan alles op je eigen gekke manier doen.” Eh, excuse me? “En als ik terugkom, waardeer je ook veel meer hoe ik alles op mijn eigen gekke manier doe”, vervolgt hij onverstoorbaar. Ik weet het ook wel. Dat ik het fantastisch vind dat ik een week lang niet alles hoef te overleggen. Dat het heerlijk is even een driemanschapje te zijn met de apen. En dat Ko gewoon lekker in het grote bed slaapt.
Lees verder onder de advertentie
Al die single moeders (en vaders): RESPECT
Maar ik weet ook dat ik tijdens zo’n week elke dag een paar keer denk: al die single moeders (en vaders) die dit dag in dag uit doen. Echt: RESPECT. Ga ik nu alvast Toons bakje rozijnen voor morgenochtend klaarzetten en mijn eigen outfit uitzoeken. Scheelt weer.
Lees verder onder de advertentie
SARA
Sara van Gorp (42) is hoofdredacteur van Kek Mama en woont samen met Mark en zoons Ko (6) en Toon (1).
Presentatrice Renate Verbaan-Gerschtanowitz (46) brak in 2004 door, nadat ze tijdens de TMF Awards door de kijkers werd verkozen tot nieuwe vj van de populaire muziekzender. Samen met presentator Winston Gerschtanowitz vormt ze al meer dan twintig jaar een stel en hebben ze twee zoons.
Melanie: “Na weken wachten kregen we eindelijk de uitslag van de onderzoeken naar Sara’s aangeboren obesitas. De diagnose bracht meer vragen dan antwoorden. Tot er opeens werd aangebeld en Wendy van Dijk voor onze deur stond.
Een veilig thuis is voor een kind ontzettend belangrijk. Niet alleen omdat de voordeur op slot kan, maar vooral omdat thuis een plek hoort te zijn waar je je emotioneel veilig voelt. Als je ouders voortdurend kibbelen, snauwen of met slaande deuren door het huis gaan, kan dat behoorlijk wat met je doen.
Begin jaren 2000 maakt Nederland kennis met Tooske Ragas (51) als presentatrice van Idols. Niet veel later vindt ze de liefde bij zanger Bastiaan Ragas, wordt ze bonusmoeder en krijgt ze drie dochters. Maar naast alle hoogtepunten maakt ze ook ingrijpende momenten mee.
Na jaren proberen en de zoveelste ivf poging wilde Vera niets liever dan moeder worden. Haar schoonzus Saskia begreep haar verdriet totaal niet en wilde zelf absoluut geen kinderen. Toen juist zij onverwacht zwanger bleek, voelde Vera iets waar ze zich enorm voor schaamde.