Eefje (32): ‘Ik ben drie maanden geleden bevallen van onze dochter, en heb sindsdien nog geen seks gehad met mijn vriend. Soms mis ik het wel, maar tegelijkertijd zijn mijn hoofd en lichaam nu met heel andere dingen bezig. En ik vind het eerlijk gezegd ook eng om weer seks te hebben, ik ben bang dat het pijn gaat doen. Hoe kom ik over mijn weerstand heen?’
Lees verder onder de advertentie
Seksuoloog Mandy Ronda: ‘Wees niet te hard voor jezelf en kijk naar welke intimiteit er nu wél is: geven jullie elkaar nog een kus of fijne knuffel? Doen jullie nog leuke dingen samen? Vanuit daar kan weer seks voortkomen. En onthoud dat mannen ook bang kunnen zijn om weer voor de eerste keer seks te hebben na een bevalling. Leg er niet te veel druk op en hecht niet alleen maar waarde aan penetreren.
Kijk ook naar andere vormen van seksualiteit en intimiteit. Het belangrijkste is dat je tijd maakt voor elkaar. Doe het rustig aan: als je voor het eerst weer echte geslachtsgemeenschap hebt, laat zijn penis dan eerst met een klein stukje naar binnen komen. Kijk elkaar aan en ontspan. En dan voel je vanzelf heel goed aan of je klaar bent voor de rest van zijn penis. Vertrouw op dat gevoel.’
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Nog vóór je kind de deur uit stapt, is de emotionele “basislijn” voor de dag vaak al bepaald. Niet door een strak schema of een perfect afgevinkte routine, maar door iets anders: hoe veilig en verbonden je kind zich bij jou voelt.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Romy* tijdens het optuigen van de kerstboom.
Bianca (31) is communicatieadviseur en woont samen met partner Pascal (35) en zoon Floris (2). Met zijn drieën vormen zij een levendig gezin waar zelden iemand stil zit óf zijn mond houdt. In haar eerlijke en herkenbare columns schrijft Bianca over hun gezellige en drukke leven, met alle chaos en liefde die daarbij hoort.
Over seks praten we liever niet op het schoolplein, maar zelfs binnen een jarenlang huwelijk blijft het vaak een taboe. Terwijl het, volgens relatietherapeuten, juist enorm veel zegt over de gezondheid van een relatie.