Schoolfotografen krijgen steeds vaker de vraag van ouders of zij schoolfoto’s achteraf willen fotoshoppen: “Ik word geregeld gebeld of er puistjes in het gezicht weggehaald kunnen worden. Of bulten op hun hoofd omdat ze net gevallen zijn, of een pluk haar die net opzij staat”, vertelt Kim Miegies van Schoolfoto.nl aan het NOS Jeugdjournaal.
Lees verder onder de advertentie
Maar dat ouders vaker met die vragen komen, is volgens haar in deze tijd wel logisch.
‘Nooit uit eigen beweging’
“Er is wel veel veranderd”, vervolgt Miegies. “Vroeger was een foto zoals hij was en toen was fotoshoppen niet zo normaal als nu. Tegenwoordig zetten kinderen zelf ook foto’s op Instagram, waar ze allemaal filters overheen gooien.” Groepsfoto’s worden sowieso vaak bewerkt, zodat alle kinderen hun ogen open hebben. Ook wordt er vaak een lichtfiltertje overheen gezet zodat iedereen een ‘frissere’ uitstraling heeft. Miegies: “Maar puistjes? Die halen we nooit uit eigen beweging weg, tenzij ouders erom vragen.”
Toch heeft de fotograaf wel grenzen: “Als je naar Amerika kijkt, daar worden kinderen helemaal strak geshopt, met hele witte tanden. Dat is niet meer natuurlijk. En dat is ook niet wat wij die kinderen of de ouders willen meegeven, want zo zijn die kinderen gewoon niet. We maken er geen plastic fantastic-kindjes van.”
Lees verder onder de advertentie
Flaporen
Ook fotograaf Remco Pronk van Foto Koch is het hiermee eens. “Ik begrijp niet dat iemand flaporen wil bewerken”, zegt Pronk tegen de nieuwssite. “Ze willen soms graag dat we het doen, maar wij doen dat niet. Daar zijn we stellig in: het hoeft niet een perfect plaatje te zijn.”
De opvoeding van Xess doet Yolanthe alleen, maar het contact met zijn vader, voormalig voetbalprof Wesley Sneijder, is wel heel goed. Wij spraken haar.
Yolanthe Cabau (41) verlangde naar meer vrijheid en vond dat in Los Angeles, waar ze samen met zoon Xess Xava (10) woont. Ze leeft haar droomleven, maar de wens voor een tweede kindje blijft groot. Kek Mama sprak haar.
Een avond op de bank met Netflix of Videoland is natuurlijk heerlijk, niemand die daar iets op tegen heeft. Maar stellen die zich langdurig verbonden voelen, blijken opvallend vaak net iets anders te doen als de dag voorbij is.
Elsemieke (32) is samen met T (34), moeder van twee zoontjes (5 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Monique Westenberg (48) laat op Instagram zien hoe een ochtendroutine met zoon Dré (9) eruit ziet. Één ding is zeker: zonder deze gewoonte gaat Dré niet de deur niet.
Ze is er nog niet, maar ze is nu al onderwerp van gesprek: de eerste achterkleindochter van Patricia Paay. Terwijl de familie zich opmaakt voor nieuw leven, klinkt er ook realisme door bij dochter Christina Curry.