Van jeu de oeuf tot eitje leggen: dit zijn de leukste spelletjes met paaseieren op een rij (voor als ze nog niet allemaal opgesnoept zijn, dan).
Lees verder onder de advertentie
Eitje leggen
Precies: het ouderwetse spelletje met een zakdoek, maar dan met paaseitjes. Zet een aantal kinderen in een kring en laat ze met de ogen dicht het bekende liedje (maar nu met ‘eitje’) zingen. Eén van de kinderen loopt om de anderen heen met een ei in de hand. Vlak voor het einde van het liedje legt hij het ei achter één van de kringspelers. Daarna opent iedereen z’n ogen: wie heeft het eitje achter zich liggen en moet de ander tikken?
Lees verder onder de advertentie
Eierkegelen
Dit spel werkt het best met hardgekookte eieren. Laat je kind een stuk of zeven eieren beschilderen in verschillende kleuren. Zodra ze droog zijn, zet je ze op een zachte bodem, bijvoorbeeld in het gras of op een hoopje zand. Een gekookt, onbeschilderd ei dient als bal: hoeveel ‘eier-kegels’ kun je omgooien?
Lees verder onder de advertentie
Eitje prik
Dit oud-Hollandse spelletje kent iedereen. Om ‘m in paassfeer te maken, knip je niet een ezel uit een stuk karton, maar een groot paasei. De eerste speler moet geblinddoekt een prikvoorwerp met daaraan een touwtje op de juiste plek op het ei prikken. Wie hier het beste in slaagt, wordt gekroond tot Koning Ei.
Lees verder onder de advertentie
Jeu de oeuf
Net als op de camping: in plaats van jeu de boules gebruik je paaseieren. Kies voor verschillende kleuren of laat de kinderen eerst zelf echte eieren beschilderen. Een onbeschilderd ei leg je in de tuin neer, waarna ieder kind z’n eigen ei zo dichtbij mogelijk moet proberen te rollen.
Eiermemory
Heb je plastic eieren in huis die open kunnen, vul dan steeds twee stuks met dezelfde inhoud – denk aan kleine dingen als rijst, paperclips, enzovoorts. Rangschik alle eieren daarna in rijen naast elkaar en laat je kinderen om de beurt twee eieren uitkiezen en rammelen: zo wordt hun geheugen én gehoor op de proef gesteld.
Sommige stellen praten eindeloos over of en wanneer ze aan kinderen willen beginnen. Bij Danny Froger en zijn vriendin Ann Dominique Wilten ging dat nét even anders.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van een lezer. Deze week het verhaal van Boukje (33). Ze worstelt met de wekelijkse hulp van haar schoonmoeder. Ze wil hier graag mee stoppen, maar wil haar moment met de kinderen ook niet afnemen.
Je kent ze misschien nog van Een Huis Vol: de familie Nagelkerke. Inmiddels zijn ze geen vast tv-gezicht meer, maar online zijn ze nog steeds aanwezig.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van een lezer. Deze week het verhaal van Aribel (31), Ze is kortgeleden voor het eerst moeder geworden, maar ze merkt dat haar schoonmoeder erg geïnteresseerd is in haar zwangerschapskilo’s. Tot grote frustratie van Aribel.
Charly Luske (47) kennen we als charmante zanger, musicalster en binnenkort ook als acteur in Onze Jongens 3. Maar achter de schermen speelt zich iets veel persoonlijkers af: de transitie van zijn oudste kind.
Waar kinderen het eerst de hele dag over ‘six seven’ hadden, gaat het nu ineens over ‘41’. Als ouder vraag je je misschien af: waar hebben ze het over? Geen zorgen: wij leggen het je uit.